SZARIK

Szarik odszedł dziś od nas .. 🙁

Bardzo nam przykro pieseczku, że pomimo starań i tak intensywnego leczenia nie udało się… :[

[*][*][*]

Owczarek staruszek do adopcji

Przedstawiamy Szarika – owczarka staruszka do adopcji, który od miesięcy przebywa w naszym schronisku. Szarik jest pieskiem wiekowym; ma około 12 lat, jest grzecznym czworonogiem, który lata największej aktywności i szaleństw ma już za sobą..

Szarik miał dom, wraz z drugim psiakiem dzielnie służył swojej pani. Gdy ta zachorowała i znalazła się w hospicjum rodzina szybko pozbyła się problemu – dwóch starszych piesków, którymi obecnie nikt nie chciał się zająć. To smutne, ale psiaki trafiły do schroniska.. Zdezorientowane, samotne, z czasem pogodziły się ze swoim losem, ale w oczach Szarika pozostał ten okrutny smutek, rezygnacja.

Szarik jest spokojniejszym z tej dwójki. Nie jest szczególnie szczekliwy, nikomu nie dokucza, jest grzeczny. Jest średniej wielkości, waży około 28 kg. Budową bardzo przypomina owczarka niemieckiego, na pewno jedno z jego rodziców było owczarkiem.

Szarik trafił do nas dość mocno wychudzony. Nabrał obecnie wagi, jest pod opieką lekarza weterynarii. U psiaka zdiagnozowano początkowo kłopoty z trawieniem, a następnie przewlekłą chorobę nerek. Musi otrzymywać leki, ale obecnie czuje się dobrze i nie będzie sprawiał problemu.

Szarik to staruszek. Szukamy dla niego domu bez wielu schodów, nie będzie w stanie wychodzić na wysokie piętra. Może jednak pójść na spacer, niezbyt forsowny i z całą pewnością na spacerze jego mordka będzie się wesoło uśmiechać.

Szarik nie przepada za kotkami. Szukamy dla niego domu bez kotów. Bez problemu może zamieszkać w rodzinie z innymi psami, a także z dziećmi. Do ludzi jest bardzo łagodny. Psiak cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne, nikogo nie skrzywdzi.

Prosimy o szansę i o dom dla tego spokojnego psiaka. To owczarek staruszek do adopcji. Nie zostało mu już wiele lat życia, ale wierzymy, że ktoś go pokocha i ofiaruje mu dom na jesień jego życia..

Bardzo prosimy o szansę dla Szarika.

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779.

Szarik został przywieziony dnia 20.12.2017 r. z gminy Koniusza.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.