STRYSZEK-TRYSIO

Trysio odszedł dziś od nas ;((.

Czas życia tego niezwykłego maluszka dobiegł końca i spogląda dziś na nas zza tęczowego mostu :(. Żegnaj maluszku… [*]

Malutki energiczny piesek

Przedstawiamy Stryszka (Trysia) , to malutki, energiczny piesek, który od wielu miesięcy przebywa pod naszą opieką.

Trysio wiele w życiu przeszedł. Z informacji, które otrzymaliśmy w dniu, gdy został on interwencyjnie odebrany dowiedzieliśmy się, że psiak całe swoje życie spędził trzymany na strychu.

Nigdy nie wychodził na spacery, jego “właściciel” rzucał mu jedzenie na strych i pozostawiał samego sobie. To co ten psiak przeżył na pewno znacząco wpłynęło na to, jaki Stryszek był, szczególnie na początku.

Gdy Trysio trafił do nas nie dawał się dotknąć, atakował rękę, bronił się przed człowiekiem całym swym niewielkim ciałkiem.

Wiele czasu zajęło by móc go zapiąć na smyczy i wyprowadzić na spacer bez walki. Przez długie miesiące spędzone w schronisku Trysio znacznie się zmienił.

Obecnie zjada z ręki przysmaki, ma swojego ulubionego opiekuna, któremu ufa na tyle, że ten może go głaskać.

Z Trysiem można iść na spacer, można go pogłaskać po nosku, współpraca z nim jest znacznie łatwiejsza niż w chwili, gdy do nas przybył.

Ze względu na to, co psiak przeżył prawdopodobnie nigdy nie będzie “nakolankowym” pieszczochem, ale psiak cieszy się na widok człowieka i opiekunowie nie kojarzą mu się z tym, czym wcześniej był dla niego człowiek.

Trysio to psiak malutki; waży około 6-7 kg, na pewno nie więcej. To mały psiak o sporej energii; jest czujny, bystry.

Będzie świetnym domowym stróżem, któremu nic nie umknie, ale który nie będzie szczekał bez celu. Trysio dogaduje się z innymi psami, ale pomimo swych niewielkich rozmiarów nie da sobie wejść na głowę.

Psiak potrafi chodzić na smyczy, nie ciągnie. Trysio to starszy psiak; obecnie ma około 9-12 lat, ale z całą pewnością pozostało mu jeszcze trochę życia. U Trysia zdiagnozowano szmery nad serduszkiem.

Otrzymuje leki wspomagające pracę serduszka i czuje się bardzo dobrze. Bardzo prosimy o dom dla Trysia. To Malutki energiczny piesek, który szuka domu.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Trysio (Stryszek) został przywieziony dnia 22.04.2016 r. z okolic Kamiennej Góry.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.