STARUSZEK JUDYM

Jak zacząć? Jakich słów użyć? Jak przemknąć między ścieżkami łez, aby odnaleźć drżącą jak nitka pajęczyny myśl o tym co się dziś wypełniło?.. 
nagle schronisko ucichło.. wiatr nie śmiał nawet drgnąć.. kropla deszczu zatrzymała się nad ziemią, by swym szelestem nie rozpraszać naszej żałości..
piękny ze wszech miar, szlachetny w najwyższym stopniu, nieprawdopodobnie dzielny - nasz Judyś umarł dzisiejszego popołudnia.
Umarliśmy i my..

Wybaczam ci człowieku mój głód, chłód, bicie i zaniedbanie. Wybaczam ci człowieku moje odleżyny, zwyrodniałe stawy, znęcanie się nade mną. Wybaczam ci człowieku łańcuch na szyi, pogardę i przemoc. Wybaczam ci, bo w ostatnich tygodniach mego życia zadośćuczynili mi moje męki. A gdy zasypiałem w ich rozpaczliwym pocałunku, wiedziałem, że nie mógłbym być mocniej kochany...
Bardzo zaniedbany piesek

Przedstawiamy Judyma – niezwykle zaniedbanego pieska, który trafił do naszego schroniska.

Judym to piesek starszy, chudy. Gdy przyjechał do nas był w niesamowicie złej kondycji, nie chodził, trzeba było go nosić.

Miał spore kłopoty z poruszaniem się, liczne wyłysienia na ciele, otarcia łap i przetarcia na guzach biodrowych.

Z całą pewnością miał fatalne życie, nie miał spacerów i człowieka, który by go przytulił.

Wiódł raczej samotne życie, egzystował na podwórku/przy stodole…, a Judyś jest pieskiem, który niebywale lubi przytulanie i bliskość z opiekunami.

Judym został znaleziony z obrożą i fragmentem łańcucha. Możemy sobie jedynie wyobrazić jak wyglądało jego dotychczasowe życie… 🙁

Na szczęście wszystko co złe już za nim. Psiak przechodzi intensywne leczenie.

Zdrowie:

Z wysokiej mocznicy i wyników znacznie przekraczających skalę, po ponad dwóch tygodniach leczenia, Judyś ma wyniki bliskie normy.

Psiak otrzymuje karmę typu renal i z dużym prawdopodobieństwem pozostanie już na tym pokarmie do końca swych dni.

Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wesprzeć Judysia taką karmą będziemy wielce zobowiązani.

Judyś ma dobry apetyt. Nie wybrzydza choć jego stare ząbki zdecydowanie bardziej wolą karmę mokrą niż suchą.

Judym to psiak sporej wielkości; gdy do nas trafił miał ogromną niedowagę, ważył 25,5 kg, powinien około 35 kg. Obecnie dostaje dobre jedzenie i pomalutku odzyskuje właściwą masę ciała.

Judyś ma co najmniej kilkanaście lat, ale jest całkiem świadomy, kontaktowy. “Pędzi” do człowieka, bardzo tęskni za przytulaniem i głaskaniem.

Usposobienie:

Psiak potrafi chodzić na smyczy, cieszy się ze spacerów. Czynności fizjologiczne chętnie załatwia na przechadzkach.

To mały wielki miziasty psiak, który bardzo potrzebuje domu, ale takiego prawdziwego – nie takiego, w jakim dotychczas egzystował..

Psiak jest dzielny i grzeczny. Może i niespecjalnie lubi kroplówki, ale cierpliwie znosi zabiegi weterynaryjne. Na pewno nigdy wcześniej nikt o niego nie dbał i do tego typu zabiegów nie był przyzwyczajony,

W boksie spokojnie drepcze, jest cichym zwierzakiem, nikomu nie dokucza, jest bardzo łagodny.

Prosimy o dom dla Judyma.. Mamy świadomość, że nie pozostało mu dużo czasu, ale może ktoś zlituje się nad tym biedakiem i da mu dom, którego nigdy nie miał?

Bardzo prosimy o szansę..

Profilaktyka:

Piesek otrzymał niezbędną pomoc weterynaryjną. Otrzymał komplet szczepień. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Judym został przywieziony dnia 06.10.2019 r. z gminy Iwanowice, m. Krasieniec Stary.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.