ROY

Royciu pojechał do domu

Nieśmiały owczarek do adopcji

Przedstawiamy Roy’a – pieska, który od kilku miesięcy przebywa pod naszą opieką.

To psiak, którego życie musiało być prawdziwym koszmarem.. Na pewno był bity, poniewierany, krzywdzony.

Roy to psiak, który pierwsze tygodnie pobytu w schronisku spędzał tylko i wyłącznie schowany za budą.

Był tak cichy, jakby nauczył się, że najlepiej jak go nie widać, nie słychać..najlepiej jakby go po prostu nie było. To, co go spotkało musiało być straszne..

Roy otworzył się na ludzi, czasem, ze strachu, oszczekuje osoby przechodzące korytarzem, ale kogoś, kogo polubi i zaufa, traktuje jak przyjaciela.

Roy przełamał strach,  ale droga do sukcesu jeszcze daleka. Zapomnienie o tym wszystkim co przeżywał przez lata to przeszkody, które przed nim postawiono.

Roy bardzo potrzebuje spokojnego domu, indywidualnego, świadomego potrzeb psiaka opiekuna, ciszy i pracy, dzięki której nauczy się na nowo funkcjonować wśród ludzi.

Na pewno minie trochę czasu zanim przełamie się i będzie na nowo kochanym, pogodnym pieskiem, ale w schronisku, wobec tych, których zna i którym ufa, jest ufny.

Royciu może zamieszkać z innymi psami. Z suczkami dogaduje się bez problemu, samcom też nie dokucza.

Roy ma około 9-10 lat. Spora część życia już za nim, ale wierzymy, że uda się rozpalić w nim iskierkę radości i będzie jeszcze szczęśliwym, wesołym, merdającym ogonkiem psem choćby w ostatnich latach życia.

Roy waży około 38-39 kg, jest dość sporej wielkości. Coraz lepiej chodzi na smyczy choć czasem trochę się jeszcze stresuje.

Roy cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Boi się jedynie gwałtownych ruchów.

Prosimy o szansę dla Roy’a. O prawdziwy, kochający dom. To nieśmiały owczarek do adopcji, który zasługuje na szansę.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. www.schroniskopsiepole.pl

Roy został przywieziony dnia 19.01.2018 r. z gminy Bukowno.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.