ROMUŚ – ROMEK

Romek pojechał do domu

Niewielki łaciaty psiak do adopcji

Przedstawiamy Romusia – malutkiego (7 kg), kochanego psiaka, który kolejny miesiąc przebywa pod naszą opieką. Romuś to psiak, który wiele wycierpiał. Trafił do nas z urazem łapki, wcześniej przez dłuższy czas błąkał się po ulicach. Gdy przybył do nas był bardzo wychudzony i zaniedbany, bał się ludzi…

Obecnie Romuś jest zdrowy, w dobrej kondycji, a z psiaka płochliwego stał się wielkim “miziakiem”.

Przychodzi do opiekunów, przytula się, wtula głowę w ręce pracowników schroniska. Kocha i tęskni za ludźmi, ale boi się nagłych ruchów, w takich chwilach chowa się za pana, wycofuje się. W panice może próbować się bronić, ale przy spokojnym traktowaniu jest bardzo łagodny.

Na razie nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy, ale pracujemy nad tym. Pierwsze spacery to u niego duży stres, na pewno wolałby chodzić na spacery obok nogi opiekuna niż na smyczy czy szelkach. Na pewno może zamieszkać w domu z ogródkiem, tam, biegając swobodnie, będzie się czuł jak ryba w wodzie.

Psiak bez problemu może zamieszkać w domu, nawet niedużym. Będzie biegać po ogrodzie, będzie się trzymał człowieka.

Romuś dogaduje się z innymi psami, jest łagodny i raczej cichy chyba, że woła opiekunów by go przytulili :). Romuś jest niezwykle uroczy.. przylega swym małym ciałkiem do krat swojego boksu, głaskany opiera się łapkami o dłonie opiekuna i zachowuje się jakby chciał je do siebie przyciągnąć aby go głaskać i przytulać. Romuś wystawia brzuszek do głaskania, nadstawia uszka, pochyla głowę.. jest kochany.. Bardzo prosimy o dobry dom dla Romusia.. To co złe już za nim, teraz czas na kochającą go rodzinę i prawdziwy, najlepszy dom.

Romuś ma śliczne, łaciate, biało-rude umaszczenie, jest wyjątkowy, niewielki, filigranowwy. Piesek ma około 7-8 lat. Obecnie waży około 7 kg, większy nie będzie.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Romuś został przywieziony dnia 23.03.2018 r. z miejscowości Bolechowice, gmina Zabierzów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.