RAMBULINKA – GWIAZDECZKA

Rambo-mama pojechała do domu

Niezwykle zaniedbana sunia

Przedstawiamy maleńką kruszynkę, która trafiła pod naszą opiekę.

To, w jak koszmarnym stanie trafiła do nas Rambulinka jest trudne do opisania.

Wyłysienia, powiększona jama brzuszna, świąd i obrzęk skóry, pasożyty, łupież, łuszcząca się skóra, włosy wychodzące dosłownie garściami, ogólne wyniszczenie, kłopoty ze wzrokiem to tylko część z tego, co doskwierało tej maliźnie.

Suczka jest pod intensywną opieką lekarzy weterynarii. Szeroka diagnostyka i szczegółowe badania wskazały zespół Cushinga. Sunia rozpoczęłą leczenie.

O dalszym postępowaniu będziemy informować i mamy nadzieję, że stan tej malizny będzie się stopniowo poprawiał.

Nasza maleńka podopieczna ma ząbki w fatalnym stanie. Miała także przerośnięte pazurki, nie bardzo mogła utrzymać się na łapkach.

Pazurki są już odpowiednio przycięte i kruszynka drepcze po mieszkaniu.

Na razie Rambo-mama jest dość słaba, wycieńczona, ale ma najlepszą możliwą opiekę i wierzymy, że przed nią są te lepsze, szczęśliwe momenty. To, co najgorsze już za nią.

Psinka jest bardzo grzeczna, miła i przyjazna. Cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Jest kochaną staruszką o ujmującym usposobieniu.

Rambulinka doskonale dogaduje się z innymi psiakami i kotkami, które przebywają w domu tymczasowym. Poza posikiwaniem (mamy nadzieję, że to przejściowe i wywołane chorobą), nie sprawia żadnych problemów.

Bardzo prosimy o kochający i troskliwy dom dla Rambulinki.

Sunia ma około 15 lat, waży niespełna 3,5 kg. Suczka ma obcięty ogonek w 2/3 jego długości.

Profilaktyka:

Suczka otrzyma komplet szczepień. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i po wyzdrowieniu zostanie podjęta decyzja o jej ewentualnej sterylizacji.

Skóra Rambulinki jest w trakcie leczenia.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Rambulinka (Gwiazdeczka) została przywieziona dnia 03.04.2019 r. z gminy Chrzanów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.