PYZA – PYZIA

Pyzia pojechała do domu

Przemiła spokojna suczka do adopcji

Przedstawiamy niedużą, przemiłą, grzeczną sunię o imieniu Pyzia, która od niedawna przebywa w naszym schronisku.

Pyzia to suczka wyjątkowa. trafiła do nas niedawno, jej historia nie jest niestety najmilsza. Suczka przez minimum dwa dni, może więcej, biegała wzdłuż ruchliwej drogi krajowej wraz z drugim pieskiem, prawdopodobnie jej synem. Nikt nie zabezpieczył błąkających się maluchów aż wydarzyło się nieszczęście i psiak został potrącony przez samochód. Nadal nikt nie zajął się konającym psem, ani suczką, która podążała krok w krok za opadającym z sił, później martwym synkiem i pilnowała go aż do czasu gdy została zabrana do naszego schroniska.

Pyzia czekała wiernie przy swoim dziecku, nikt nie chciał zabezpieczyć martwego psiaka ani pilnującej go, oddanej swemu dziecku mamusi. Pyzia trafiła do nas, jest bezpieczna i czeka na dobry, kochający dom.

Pyzia to sunia bardzo spokojna, otwarta na ludzi, towarzyska. Uwielbia spacery z opiekunami, zabawę, jest bardzo pozytywnie nastawiona do wszystkich. Pyzia to sunia w średnim wieku;  obecnie ma około 7-8 lat, ale czasem zachowuje się trochę jakby miała 2 lub 3. Na spacerze biega radośnie, podskakuje w trawie, merda ogonkiem, jej mordka jest uśmiechnięta, a oczy wpatrzone w człowieka. Nie ma w niej cienia agresji, jest bardzo łagodna.

Pyzia ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie ma z nią problemów. Nie jest szczekliwa, jest kochana..

Sunia jest średniej wielkości; waży około 15 kg, ma nadwagę, powinna ważyć mniej (około 12 kg). Ma nieco jamnikowatą budowę ciała, Być może któreś z rodziców było jamnikiem. Pyzia głową sięga pod kolano kobiety, grzbiet do połowy łydki.

Pyzia jest czyściutka i zadbana. Załatwia swoje potrzeby fizjologiczne na spacerach. Pyszczek Pyzi jest zawsze pogodny i uśmiechnięty.

Pyzia z bez problemu dogada się z innymi psami, jest bardzo łagodna. Może bez problemu zamieszkać w domu z dziećmi. Nie ma w niej agresji, jest bardzo łagodna.

Prosimy o dobry i kochający dom dla Pyzi. Pyzia to suczka domowa i szukamy dla niej miejsca u boku swego nowego opiekuna, nie na podwórku.

Suczka ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowa. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i za kilka dni zostanie wysterylizowana. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779.

Pyzia została przywieziona dnia 18.05.2018 r. z miejscowości Gaj, gmina Mogilany.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.