PUSIA

Pusia ma dom 

Niewielka starsza sunia

Pusia to spokojna, bardzo smutna, niewielka suczka o łagodnym usposobieniu.

Sunia trafiła do nas w wyniku interwencji. Z informacji, które posiadamy wiemy, że kilka lat temu pozostawili ją “właściciele” i od tego czasu przebywała pod nie do końca właściwą opieką…

Pusia na pewno nie wychodziła zbyt często na spacery, miała sporą nadwagę, ale obecnie wróciła do formy i waży 7,9 kg.

Gdy trafiła do schroniska siedziała ze spuszczoną głową, zupełnie nie mogła pogodzić się z tym, że jest za kratami..

Kiedyś zadbana i kochana, w schronisku była bardzo samotna, smutna, wręcz trochę nieobecna. Całymi dniami spała, była mocno zrezygnowana.

Ze względu na bardzo delikatne usposobienie, przebywa obecnie w domu tymczasowym w Krakowie gdzie na nowo wesoło merda ogonkiem i cieszy się każdym dniem.

Pusia ma obecnie około 14 lat, jest starszą psinką, ale nadal żwawo spaceruje, bardzo lubi spokojne wędrówki w towarzystwie człowieka, a także innych zwierzaków.

Przeszła kompleksową diagnostykę. Jej serce, jak na jej wiek, jest w niezłej kondycji, otrzymuje jedynie leki wspomagające mikro-krążenie, ale poza tym ma się dobrze.

Pusia, ze względu na guzy na listwie mlecznej, przeszła obustronną mastektomię. W obrazie Rtg nie stwierdzono przerzutów do płuc i innych organów.

Nasza podopieczna miała ząbki w fatalnym stanie. Zostały one wyczyszczone, część usunięta.

Niestety w wyniku dalszych badań ujawniono zmianę na nosie, która została dogłębnie przebadana.

Biopsja, a także kolejne badania wycinka potwierdziły, iż Pusia ma nowotwór płasko-nabłonkowy w III stadium i obecnie na usuwanie szczęki jest już za późno.

Z resztą nie wyobrażamy sobie narażać 14-letniej suczki na tak drastyczną operację, po której konieczna byłaby chemioterapia, radioterapia i przeszczep.

Pusia w tej chwili czuje się dobrze. Ma apetyt i jest radosna. Chcemy by spokojnie dożyła swych dni i cieszyła się życiem.

Szukamy dla niej prawdziwego domu, który zatroszczy się o tę maliznę i da jej prawdziwy, dobry, kochający dom na ostatnie lata życia.

Pusia jest miła i przyjazna, cichutka. W domu zachowuje czystość, nie jest szczekliwa.

Doskonale dogaduje się z psami, a także z kotkami. Lubi dzieci, jest przyjazna do wszystkich. Dzielnie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne choć za nimi nie przepada 😉

Malutka ładnie jeździ samochodem, ogólnie nie ma z nią żadnych problemów.

Nasza podopieczna lubi przesiadywać blisko ludzi, ale nie jest nachalna. W nocy nie pcha się do łóżka, uwielbia swoje legowiska :).

Pusia nie jest wybredna, chętnie zjada posiłki, nie grymasi. Na spacerach jest grzeczniutka, lubi poznawać inne czworonogi, zawsze reaguje na nie bardzo pozytywnie i nie oszczekuje innych piesków.

Bardzo prosimy o dobry dom dla Pusi. Po tym, co ją spotkało zasługuje na dom i dobrych ludzi, którzy nie porzucą jej, bo wyprowadzają się do bloku..

Swoją drogą obecnie Pusia przebywa w bloku i doskonale się w nim czuje! Prosimy o szansę i dom dla Pusieńki.

Profilaktyka:

Suczka ma komplet szczepień. Jest ogólnie w dobrej kondycji. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i wysterylizowana.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Pusia została przywieziona dnia 22.11.2018 r. z miejscowości Tenczynek, gmina Krzeszowice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.