PLUMKO

Edit: Plumko odszedł od nas ;(((

Każde odejście któregoś z naszych schroniskowych przyjaciół boli. I nie ma znaczenia wiek czy stan zdrowia, zawsze pokładamy nadzieję w tym, że uda nam się być z naszymi zwierzakami długo i stworzyć im na tyle komfortowe warunki na ile się da.
Niestety, dzisiaj przyszło nam się zmierzyć z odejściem naszego cichego bohatera – Plumka..
Plumko miał już swoje lata, jego zmęczone ciałko czasem odmawiało posłuszeństwa, a niepewny, chwiejny chód utrudniał mu codzienne funkcjonowanie. Jednak był to psiak, który potrafił czerpać małe przyjemności z tego niełatwego życia, a nawet dawać wsparcie innym zwierzakom.
Plumcio lubił smaczne kąski, ich zapach potrafił go wybudzić z głębokiego snu  lubił też drapanie po pyszczku i szyi, sam wtulał łeb w nasze wyciągnięte dłonie. Nie lubił być dotykany znienacka, kulił się wtedy.. kiedy do nas trafił, w pierwszej chwili wydawało się, że jest niewidomy, był tak zagubiony i zamknięty w swoim świecie. Mieliśmy taki schroniskowy żarcik, że Plumko udaje, że nie widzi, aby wziąć nas na litość 
Plumcio miał wielkie serce, potrafił przytulić się do drugiego zwierzaka, który źle się czuje, aby go pocieszyć..
Bardzo lubił leżeć na mięciutkich kołdrach lub poduchach, kilka dni temu dostał czyściutkie, puszyste poduszki i od razu z nich korzystał.
Odszedł również na jednej z nich..
Niedawno pojawiła się szansa na adopcję Plumka, czyjeś serce zostało poruszone wpisami o nim. Niestety rzeczywistość okazała się równie niedoskonała jak nasz Plumcio i czar i nadzieje prysnęły..
Plumko – byłeś taki niepozorny, a dałeś nam tyle radości i satysfakcji z opieki nad Tobą! To smutne, że nie udało nam się zatrzymać dla Ciebie czasu i odnalazła Cię ta ostatnia minuta..
Dziękujemy, że byłeś z nami, kochany Przyjacielu..

[*] [*] [*]

Staruszek w niebieskiej obroży

Plumko to spokojny, grzeczny psiak o łagodnym usposobieniu.

Z informacji jakie posiadamy piesek został przerzucony przez siatkę na teren oczyszczalni ścieków :(. Nikt go niestety nie szukał.

Plumko nie widzi i prawdopodobnie nie słyszy. To zdecydowanie starszy piesek, ma minimum 15, może i nawet około 17 lat.

Plumko jest nieduży, waży około 12 kg. Jest przyjazny do ludzi. Dużo czasu spędza drepcząc, jest już troszkę nieobecny, ale lubi głaskanie, uspakaja się gdy się go przytula.

Piesek został znaleziony w niebieskiej obroży widocznej na zdjęciu.

Psiak otrzymuje lekkostrawną karmę wspomagającą pracę nerek. Od czasu gdy do nas trafił jego stan poprawił się.

Prosimy o dom dla Plumka… To psia starowinka, która bardzo potrzebuje domu. Prosimy o szansę dla Plumcia..

Piesek ma komplet szczepień. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Plumko został przywieziony dnia 27.11.2018 r. z miejscowości Zelków, gmina Zabierzów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.