ORION (FADO)

Orionek odszedł dziś od nas. Od kilku dni już nie wstawał. Odszedł spokojnie, w ramionach opiekunów..

Do zobaczenia maluszku, pamiętamy o Tobie… [*] [*] [*]

Odebrany starszy owczarek niemiecki

Orion (Fado) to starszy, dość energiczny psiak w typie owczarka niemieckiego. Właściciel psa twierdził, że pies ma około 15-17 lat. Sam do końca nie wiedział ile…

Psiak został interwencyjnie odebrany od właściciela. Podobno nigdy nie był wypuszczany z kojca, mieszkał w kojcu pełnym odchodów, nie miał żadnego czystego miejsca w którym mógł odpoczywać.

Gdy psiak trafił do nas był bardzo wychudzony, ma zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, był źle żywiony, ma jeszcze sporą niedowagę, ale w stosunku do ludzi jest bardzo przyjaźnie nastawiony i wraca do formy. Może nie będzie już nigdy psim sportowcem, ale jeszcze kilka dobrych lat życia przed nim.

Fado to psiak, który lubi kontakt z ludźmi, chętnie chodzi na spacery, potrafi bawić się zabawkami. Aż smutno na myśl, że kilka ostatnich lat spędził w zamknięciu bez możliwości ruchu, zabawy z opiekunami i bez spacerów. Fado to typowy owczarek – chętny do pracy, pojętny.

Fado dogada się z ludźmi, potrzebuje jedynie trochę czasu na adaptację i odrobiny pielęgnacji. Dla Fado szukamy domu bez innych psiaków. Jest o psy trochę zazdrosny.

Prosimy o szansę i dom dla Fado, Mamy nadzieję, że pomimo jego wieku i tego, co go spotkało dostanie szansę i będzie jeszcze cieszyć oko i serce swego nowego pana.

Wkrótce więcej informacji o dalszym postępowaniu wobec Fadusia, ale psiak nie wraca do właściciela i jest przygotowywany do adopcji.

Edit: Szerokie badanie wykazały u niego duże zmiany po-zapalne w obrębie jelit, powiększenie żołądka, upośledzone wchłanianie i wiele innych nieprawidłowości.

Psiak jest pod stałą opieką lekarza weterynarii.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i zostanie wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Orion został przywieziony dnia 18.09.2018 r. z miejscowości Rudawa, gmina Zabierzów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.