MONSTEREK alias TUFI

Monsterek-Tufi pojechał do domu <3

Nieduży rudy kudłaty niewidomy piesek

Przypominamy naszego kudłatego maluszka, który już ponad rok czeka w schronisku na dom..

Psiak ma zdecydowanie pecha.. Wiele osób zapowiadało przyjazd, kilka osób obiecywało, że tu u nich właśnie Tufi znajdzie bezpieczny kąt. NIKT NIGDY NIE PRZYJECHAŁ.

Jest nam tak smutno, gdy obiecujemy Tufiemu, że w końcu ktoś się pojawi, ale ten “ktoś” nigdy nie przyjeżdża..

Zaczynamy zatem od początku licząc, że może dziś, księżycowa pełnia przyniesie Monsterkowi “pełnię szczęścia”

Tufi ma prawdopodobnie powyżej 10 lat choć przy takich krzywych ząbkach ciężko jest wiek określić. Psiak waży 10-11 kg, to jego właściwa masa ciała.

Nasz maluch jest pieskiem niewidomym i prawdopodobnie niesłyszącym, ale jest wspaniałym i bardzo uroczym zwierzakiem, który bardzo lubi bliskość ludzkiej ręki.

Usposobienie:

Tufi uwielbia się przytulać, czochrać się o nogi opiekunów, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie wyrywa się na spacerach choć potrzebuje spokojnego kompana.

Nie widzi i musi się zapoznać z terenem zanim poczuje się w nim bezpiecznie.

Tufcio dobrze reaguje na inne psiaki, w schronisku nie sprawia problemów.

Lubi swoje mięciutkie legowisko i czuje się w nim bezpiecznie. Uwielbia w nim leżeć i wygrzewać swoje ciałko w słoneczku. To spokojny, grzeczny, cichutki piesek.

Gdy tylko poczuje rękę opiekuna niesamowicie cieszy się, nadstawia grzbiet do głaskania, całym swoim ciałkiem pokazuje jak cieszy się z bliskości.

Tufi nie jest hałaśliwy, nikomu nie dokucza. Troszkę krąży po wybiegu nie będąc na smyczy (prawdopodobnie trzymany był na łańcuchu lub w małym kojcu), ale nie jest nerwowy.

Tufi trafił do nas okrutnie skołtuniony, miał wiele dredów i odparzeń w tylnej części ciała. Obecnie jest wypielęgnowany, skóra wróciła do normy, a dredy zostały usunięte.

Jest mięciutki jak pluszowy kocyk, niezmiernie przyjemnie jest go przytulać.

Tufcio dzielnie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne, Jest dzielnym pacjentem.

Pomimo, iż nie widzi ufa na tyle opiekunom, by spokojnie poddawać się tym czynnościom.

Bardzo prosimy o szansę i dom dla Monsterka – Tufiego.

Może, z wystającymi ząbkami i odbijającymi światło oczkami nie jest najpiękniejszy, może nawet trochę “straszny”, ale to kochany psiak i zasługuje na dobry, kochający, troskliwy, PRAWDZIWY DOM.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie w dobrej kondycji. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Monsterek – Tufi został przywieziony dnia 23.04.2019 r. z miejscowości Trąbki, gmina Biskupice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.