MIĘTUS

Miętus pojechał do domu

Miły zaniedbany owczarek

Szukamy domu dla bardzo fajnego psiaka w typie owczarka niemieckiego. Psiak otrzymał w naszym schronisku Miętus. To miły zaniedbany owczarek w wieku około 5-6 lat.
Miętus prawdopodobnie całe życie był psem łańcuchowym. Kiedy do nas trafił miał na sobie grubą, po-śrubowaną obrożę zrobioną z paska oraz ciężki, łańcuchowy karabinek.
Wskazują na to także jego zachowania, typowe dla psa, który przez bardzo długi czas mieszkał w malutkim kojcu lub przestrzeń miał ograniczoną łańcuchem ( bieganie od ściany do ściany boksu, szalona ekscytacja na widok człowieka – pewnie miał kontakt z ludźmi tylko wtedy, kiedy ktoś podawał mu jedzenie).
Jego życie było dość ciężkie. Trafił do nas z odmrożonymi końcami uszu, niesamowicie brudny, zbyt chudy jak na owczarka. Pomimo tego wszystkiego nie ma złości w stosunku do ludzi.

Jest psem łagodnym, wesołym, aktywnym, na chwilę obecną trochę oszołomionym – tak, jakby nie mógł zrozumieć, że w końcu może korzystać z większej przestrzeni. Gdy dajemy mu zabawki zachowuje się tak jakby widział je po raz pierwszy w życiu.

Miętus potrafi chodzić na smyczy. Uwielbia jeść – na razie uczy się jeść suchą karmę. Nie wiemy jaki ma stosunek do innych psów, obecnie mieszka w pojedynczym kojcu.

Będzie wymagał odżywienia i dbałości, tak aby miał szansę stać się pięknym, dumnym owczarkiem.

Dla Miętusa szukamy opiekunów, którzy chcą mieć przyjaciela, członka rodziny, a nie ozdobę podwórka czy żywy alarm.

Ten pies zasługuje na kochającą rodzinę, na opiekunów, którzy poświęcą mu czas, będą wychodzili z nim na spacery i nauczą go jak być szczęśliwym psem.

Mile widziany dom z ogrodem, nie wiemy jak Miętus zachowa się pozostawiony sam w mieszkaniu. Prosimy o miejsce w życiu i sercu jakiegoś dobrego człowieka – ten pies na to zasługuje.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Miętus został przywieziony dnia 15.11.2018 r. z miejscowości Czatkowice, gmina Krzeszowice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.