KOTEK PIRUŚ

Piruś pojechał do domu

Kotek z jednym oczkiem

Przedstawiamy kotka Pirusia, który trafił pod nasza opiekę.

Jest bardzo zaniedbanym, młodziutkim zwierzakiem, którego początek życia – kocie dzieciństwo, zdecydowanie nie było sielanką i do łatwych nie należało..

Piruś trafił do nas w wyniku interwencji, został znaleziony z dziurą w oczodole (oczko stracił w wyniku urazu), ogromną ilością pasożytów zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Kociak otrzymał natychmiastową pomoc lekarza weterynarii i jego stan poprawia się.

Piruś ma wyczyszczone z posożytów i leczone uszka, zdezynfekowaną skórę, która cała, w wyniku ukąszeń, pokryta była ranami. Ma także usunięte dziesiątki wielkich kleszczy i tysięcy pcheł.

Obecnie znów mruczy, zaczyna być aktywny, cieszy się z bliskości z człowiekiem. Kociak jest czysty, załatwia swoje potrzeby do kuwety.

Piruś jest młodziutki – ma obecnie około 14 tygodni. jest maleńkim kotkiem. Na razie ma sporą niedowagę, ale i wielki apetyt i na pewno szybko wróci do formy.

Piruś kocha i ludzi i psy i inne koty. Nie sprawia żadnych problemów.

Bardzo prosimy o dobry dom dla naszego podopiecznego. Miał ciężki początek, ma tylko 1 oczko, ale to piękny kotek, którego z pewnością, jedno z rodziców było rasy syjamskiej.

Profilaktyka:

Kotek otrzyma komplet szczepień, jest ogólnie w lepszej kondycji. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i po osiągnięciu dojrzałości zostanie wykastrowany.

Jest to bezwzględny warunek adopcji. Dla Pirusia szukamy domu NIEWYCHODZĄCEGO.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Piruś został przywieziony dnia 13.04.2019 r. z miejscowości Janowiczki, gmina Racławice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Bardzo prosimy by przed adopcją kotka zaopatrzyć się w kuwetę, żwirek, dobrej jakości karmę, drapak, zabawki oraz transporter. Są one niezbędne od 1 dnia kotka w nowym domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.