KAROL – KAROLEK

Karolek pojechał do domu

Wiekowy rudy jamniczek

Bardzo pilnie szukamy domu dla Karolka – ślicznego jamniczka, który już blisko pół roku czeka na dom w naszym schronisku.

Karolek jest bardzo smutny i zrezygnowany,  na jego widok dosłownie pęka serce.

Usposobienie:

Psiak to typowy jamnik. A jamnik to nie rasa jak mówią – to charakter :).

Karolek jest jamniczkiem z krwi i kości. Jest psiakiem, który swój charakter ma, wie co lubi, czego nie, a z drugiej strony jest nieziemsko oddany wobec opiekunów w schronisku i z całą pewnością, swojemu panu – opiekunowi , odwdzięczy się za dom, ciepłą poduszeczkę, za spacer.

Karolek ma w schronisku swoją ukochaną fioletową poduszeczkę; bez niej nie położy się, nie wtuli i nie zaśnie. To coś, co jako jedyne jest jego i tylko jego.

Podczas spaceru Karolek wesoło merda ogonkiem dziarsko kroczy po polach.

Niestety wracając do boksu widać u niego rezygnację. Bardzo brakuje mu “jego człowieka”.

Karolek jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, nie sprawia problemów, dzielnie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne.

Nie jest szczekliwy. Zdarza mu się “skomentować” na spacerze pieska, którego mija, ale w domu nie hałasuje.

Karolek dogaduje się z innymi psami, w domu także dogada się drugim pieskiem choć zdecydowanie wolałby zamieszkać sam. Nie da sobie wejść na głowę, może odrobinkę walczyć przy jedzeniu o miskę.

Karolek to posłuszny piesek; ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie wyrywa się.

Psiak jest  starszym, ale czystym jamnikiem. Załatwia swoje potrzeby na spacerze, większość czasu spędza na drzemce i nie sprawia problemów.

W schronisku załatwia się wyłącznie na spacerach, przebywając w pomieszczeniach zamkniętych nie zdarzało mu się nabrudzić.

Karolek, jak typowy jamniczek; ma bardzo króciutką okrywę włosową, nie ma podszerstka. Jego okrywa nie wymaga szczególnej pielęgnacji. W zimie marznie i bardzo zależy nam, by kolejnej zimy nie musiał spędzić w schronisku..

Karolek ma obecnie 12 lat. Piesek jest niewielki, waży około 10-11 kg, jest naszym uroczym serdelkiem. Czy ktoś z Państwa da dom starszemu jamniczkowi?

Zdrowie:

Psiak otrzymuje karmę typu Urinary, ze względu na ryzyko pojawienia się kamieni w pęcherzu moczowym potrzebuje jeść tę właśnie karmę. Karol miał złe wyniki wątroby, ale obecnie jest już ok. Nie wymaga dodatkowej diety.

Nasz podopieczny jest w dobrej kondycji ogólnej, ale to starszy psiak, który potrzebuje spokojnego, kochającego domu, nic więcej.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie w dobrej kondycji. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Karolek został przywieziony dnia 04.02.2019 r. z gminy Chrzanów.

Szukamy domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.