KALIBER

Kaliberek odszedł dziś od nas ;(

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

Przykro nam bardzo pieseczku.. :(((

Rudy kudłaty piesek

Kaliber to średniej wielkości, bardzo nieufny pies. Pies trafił do nas na skutek interwencji.

Właściciel nie był w stanie się nim opiekować, ale trudno powiedzieć co tak naprawdę spotkało Kalibra, ponieważ zaraz po przybyciu do schroniska bardzo ostrożny w kontakcie z ludźmi.

Być może był ze swoim opiekunem na wyłączność, być może był źle traktowany. Nie sądzimy jednak, że jego przeszłość przedstawiała się w malowniczych barwach.

Przypuszczamy, że piesek ma za sobą jednak więcej okrutnych niż przyjemnych doznań.

Faktem jest, że Kaliber potrzebuje sporo czasu na to by na nowo zaufać człowiekowi i móc funkcjonować w rodzinie.

Na obecną chwilę Kaliberek wychodzi na spacery, nawet chyba mu się one podobają, ale ma jeszcze spory dystans do człowieka i nie pozwala się dotykać w okolicy głowy i szyi.

W strachu strzela zębami, broni się przed dotykiem, zachowuje się jak piesek bity, źle traktowany..

Będziemy nadal pracować z pieskiem by stał się pogodnym, szczęśliwym kudłaczem i by miał dobry dom  taki, na jaki zasługuje..

Psiak dobrze reaguje na inne psy, jest ciekawy spotkań z nimi, szczególnie na spacerach. Ludzi na razie jeszcze raczej unika.

Kaliberek jest w średnim wieku; ma około 7-8 lat, waży około 12 kg, to jego właściwa masa ciała. Piesek sięga głową do kolana kobiety.

Pies NIE WRACA do właściciela.

To biedny, prawdopodobnie skrzywdzony przez człowieka psiak, przed którym długa praca, ale wierzymy, że się uda i będzie jeszcze radośnie merdać ogonkiem na myśl o spacerze i przytuleniu..

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Kaliber został przywieziony dnia 09.01.2019 r. z miejscowości Rząska, gmina Zabierzów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.