GRAFI

Grafi pojechał do domu

Pechowy Grafi szuka dobrego domu

Przedstawiamy Grafiego – młodziutkiego, nieco ponad 1-rocznego psiaka, który ma w swoim życiu chyba największego możliwego pecha..

Jego życie zaczęło się od błąkania się z matką i rodzeństwem po polach, życiu w opuszczonym budynku w którym jego mama urodziła 5 szczeniąt, przyjazdu do schroniska i adopcji która okazała się jednym wielkim niepowodzeniem. Jako najodważniejszy i z wyglądu inny niż rodzeństwo, oryginalny, kolorowy, szybko znalazł on dom tylko… niestety tak samo szybko go stracił. Miał mieć wspaniały i troskliwy dom, a jako jedyny z rodzeństwa trafił najgorzej i dom się go pozbył:(.

W domu do którego trafił otrzymał imię Laki – szczęściarz.. Z całą pewnością nie jest “Szczęściarzem” tylko ogromnym pechowcem. U nas znów jest Grafim i znów czeka na ten jeden jedyny dom. Pechowy Grafi szuka dobrego domu. Tym razem już na zawsze, domu, który będzie tym jedynym, prawdziwym..

Jego pech go nie odstępuje. Grafi już prawie miał mieć dom, już czekał na przyjazd swojego nowego, “wspaniałego” pana i znów wszystko skończyło się dla Grafiego niepomyślnie. Zaczynamy zatem od nowa i nasz Pechowy Grafi szuka dobrego domu.

Pomimo, iż Grafi otrzymał niewłaściwe wychowanie, a zamiast z pieskiem pracować i spędzać z nim czas izolowano go od ludzi rozpoczęliśmy jego socjalizację na nowo. Grafi nie bardzo ufa ludziom, chowa się za innymi pieskami, unika przytulania i głaskania. Gdy otrzymujemy wieści od jego rodzeństwa aż łza kręci się w oku widząc szczęśliwe psy, a patrząc na Grafiego mamy w sercach ogromny smutek i żal, że się nie udało, że biedak zamiast cieszyć się życiem jest psem z ogromnym lękiem przed światem.

Grafi z ciepłego domu trafił do nas do schroniska na zimę, gdy nastał mróz.. Tu dorósł, dojrzał. Obecnie przekonał się, że ze strony opiekunów nic mu nie grozi, ale do nowo-poznanych osób Grafi jest nieufny i niedostępny. Psiak bardzo potrzebuje dobrego, spokojnego, świadomego potrzeb psa domu w którym Grafi poczuje się bezpiecznie i w którym zyska prawdziwego, najlepszego, wyjątkowego przyjaciela. Mamy świadomość, że historia Grafiego to opowieść jakich wiele, ale wierzymy, że ktoś go w końcu pokocha i da mu prawdziwy, ciepły, wyjątkowy dom..

Nie poddajemy się i próbujemy. Ostatnie spacery z Grafim przyniosły dobre wieści. Grafi pomalutku przełamuje się do nas, do opiekunów, ale do pełni sukcesu droga jeszcze daleka. Na ostatnich spacerach, po wyjściu z boksu co obecnie stanowi u niego największy stres, Grafi ładnie chodzi na smyczy, jest rozluźniony, załatwia się na łące, zjada trawę, a także przysmaki, kładzie się i odpoczywa. Jeszcze kilka spacerów i powinno być już dobrze. Największy stres to dla niego zapinanie na smyczy. Ktoś tak bardzo musiał go skrzywdzić, że smycz kojarzy mu się ze strachem, ale będziemy jeszcze pracować nad tym, by smycz była dla niego tylko i wyłącznie dobrym skojarzeniem.

Obecnie Grafi czeka na nowy, prawdziwy, troskliwy dom. Psiak pomału nabiera zaufania do opiekunów, uczy się spokojnie chodzić na smyczy, nikt nie stosuje wobec niego kar, a wzmacniane są u niego pozytywne zachowania. W nowym domu Grafi z dnia na dzień na pewno nie zapomni o tym co przeżył. Zrobimy wszystko by na nowo zaprzyjaźnił się z ludźmi, otworzył na nich i zaufał. Grafi jest młody; ma około 1 rok, odrobinkę więcej. Całe życie przed nim. Prosimy o dobry, kochający, troskliwy, aktywny dom dla pięknego, pechowego Grafiego.

Grafi obecnie waży około 20 kg. Ma mocną budowę ciała. Głową sięga do kolana kobiety, grzbiet do połowy łydki. Grafi lubi i dogaduje się z innymi psami. Pechowy Grafi szuka dobrego domu.

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. www.schroniskopsiepole.pl

Grafi trafił do nas w 2017 r.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.