CEPELIA

Cepelia pojechała do domu

Bardzo zaniedbana sunia

Przedstawiamy Cepelię – super fajną, miłą, przyjazną sunię w typie owczarka niemieckiego, która trafiła pod naszą opiekę.

Cepelia to młoda suczka; obecnie ma około 3, maksymalnie 4 lat (raczej mniej), ale jest tak zaniedbana, że można by pomyśleć, że ma około 10…

Jest mocno wychudzona (wazy 27 kg), pod dłuższą sierścią kryje się wystający kręgosłup, żebra i wymęczone psie ciałko.

Na wysokości lędźwi Cepelia miała ogromny, zainfekowany ropień, ale otrzymała niezbędną pomoc lekarza weterynarii i zmiana została oczyszczona.

Na szczęście Cepelia ma ogromną wolę życia, dobry apetyt, garnie się do człowieka i chce być blisko opiekunów, dobrze współpracuje i pozwala bez problemu na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i weterynaryjnych.

Chętnie zjada przysmaki, jest małym łasuchem, na pewno szybko wróci do właściwej masy ciała (powinna ważyć około 35 kg).

Cepelia trafiła do nas brudna, z cementem przyklejonym do łap, stóp, brzucha i ogona (wolimy nie myśleć co miało ją spotkać), z szyją wytartą od łańcucha lub kolczatki.

Widać, że mieszkała w kojcu lub na łańcuchu, nikt o nią nie dbał. Uczymy jej podstawowych komend, na pewno będzie się dobrze szkolić i zapomni o tym, co ją spotkało.

Minie trochę czasu zanim okrywa Cepelii wróci do właściwej kondycji i wysuszona sierść będzie znów pięknie lśnić w promieniach słońca, ale wierzymy, że przy odpowiedniej opiece nasza piękna podopieczna będzie jeszcze dumą swojego nowego właściciela.

Bardzo prosimy o szansę i dobry, kochający dom dla Cepelii. Zasługuje na prawdziwą, kochającą ją rodzinę.

Profilaktyka:

Suczka ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowa. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i zostanie wysterylizowana.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Cepelia została przywieziona dnia 08.04.2019 r. z miejscowości Niegosławice, gmina Wodzisław.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.