ARONIA

Aronia pojechała do adopcji

Piękna pręgowana suczka do adopcji

Przedstawiamy Aronię, młodą, piękną, pręgowaną suczkę, która niedawno trafiła do naszego schroniska i wkrótce będzie gotowa do adopcji.

Aronia to przepiękna, brązowa, pręgowana suczka, która trochę przypomina psy w typie molosów. Jest duża, dorodna, ale niestety dość mocno przerażona otaczającym ją światem. Z całą pewnością nie miała łatwego życia. Nie była socjalizowana, raczej przeganiana z kąta w kąt i nauczyła się unikać ludzi. Aronia wymaga czasu, ale z całą pewnością będzie wspaniałą i kochaną suczką.

Aronia w schronisku już teraz przeszła sporą przemianę; nie jest już tak zalękniona jak na początku. Można ją pogłaskać, szczególnie przez bezpieczną dla niej sferę – kratę schroniska, można wykonywać przy niej podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, Aronia nikomu nie zrobi krzywdy. Aronia ostatnio nawet zaczęła pilnować. Obserwuje, gdy trzeba zaszczeka, ale jeszcze nie jest do końca otwarta na ludzi. Aronia potrzebuje czasu. i domu.

Aronia zaprzyjaźniła się z innymi psami i w swoim boksie czuje się bezpiecznie. Zaczęła też szczekać z innymi pieskami, do psów jest towarzyska. otwarta. Na razie na widok obcych jeszcze ucieka i chowa się do budy, ale wierzymy, że i to wkrótce się zmieni. Od opiekunów zjada z ręki smakołyki. Aronia przekona się do ludzi, będzie wiernym i oddanym towarzyszem rodziny i stróżem domu, potrzebuje tylko trochę czasu na adaptację.

Suczka ma około 3 lat. Suczka jest duża, waży około 30 kg, na razie niezbyt dobrze chodzi na smyczy, będziemy nad tym nadal pracować. Już teraz pierwsze wyjścia za nią. Nie były one może najłatwiejsze, ale spacer na wybiegu w towarzystwie psiego kompana rekompensuje stresy.

Bardzo prosimy o szansę i dom. To piękna pręgowana suczka do adopcji, która na pewno będzie wspaniałym, domowym stróżem.

Dla Aronii szukamy cierpliwego opiekuna, który pozwoli otworzyć się tej pięknej psiej dziewczynce i da jej poczucie bezpieczeństwa, którego tak bardzo jej brakuje.

Profilaktyka:

Suczka ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowa. Została  odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i wysterylizowana. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).  Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. www.schroniskopsiepole.pl

Aronia została przywieziona dnia 14.06.2018 r. z gminy Mogilany.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.