AMUR

Dziś odszedł nasz najsmutniejszy owczarek :(:(:(

Był z nami blisko 2 lata. Trochę niedostępny, trochę obojętny, a jednocześnie sam wkładał nam głowę między dłonie..Miał w sobie coś wyjątkowego, niepowtarzalnego…Do końca był niezależnym owczarkiem.

Żegnaj Amurku… [*] Pozostaniesz w naszych sercach.. 🙁

Najsmutniejszy owczarek w schronisku do adopcji

Przedstawiamy Amura, starszego psiaka w typie owczarka niemieckiego i zdecydowanie najsmutniejszego owczarka, który już ponad rok przebywa w naszym schronisku.

Gdy Amur trafił do nas był tak zagłodzony i wycieńczony, zziębnięty, że przez kilka dni nie podnosił się bo dochodził do siebie. Wiele miesięcy zajęło mu odzyskanie lepszej formy i powrót do zdrowia.

Amur musiał mieć koszmarne życie zanim trafił do nas; łańcuch, prawdopodobnie bicie, kompletny brak szacunku do niego jako pieska.. Amur nie ufał początkowo opiekunom. Sporo czasu minęło zanim zaufał i zaczął kłaść głowę na dłoni opiekuna. Amur nie jest psem wylewnym. Nie podskakuje radośnie, nie cieszy się jak szczenię gdy widzi ludzi, ale gdy zaufa człowiekowi jest gotowy być jego kompanem, przyjacielem i na pewno będzie psem wiernym i oddanym.

Amur to pies starszy; ma około 11-12 lat, jest psem dużym i dorodnym. Gdy trafił do nas ważył około 20 kg, teraz, gdy wrócił do formy waży około 37 kg.

Amur może zamieszkać w domu z drugim psem. Nie zrobi psu krzywdy, choć jako pies w typie owczarka ma tendencję do dominowania.

Amur miał przez chwilę szczęście i miał dom. Był szczęśliwy.. ale właśnie przez to, że podczas jedzenia trochę dominował trafił znów do nas i od tego czasu jest najsmutniejszym psem jakiego można sobie wyobrazić.
Dom, spokój, cisza, opiekun na własność… Przez chwilę miał wszystko. Stracił swoje szczęście w jednej chwili i to teraz znów najsmutniejszy owczarek w schronisku. Zawsze był smutny, ale teraz jest tak zrezygnowany, że serce ściska gdy patrzymy na ten niesamowity smutek w jego oczach.

Bardzo prosimy o szansę i dom dla Amura. To starszy psiak, nie potrzebuje wiele. Za odrobinkę szczęścia na pewno będzie najwierniejszym stróżem domu.

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Amur został przywieziony dnia 15.02.2017 r. z Niepołomic.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.