SZMARAGD

Spokojny bardzo grzeczny piesek

Szmaragd to spokojny bardzo grzeczny piesek o łagodnym usposobieniu.

Piesek trafił do nas dość mocno zaniedbany, miał matową sierść, był bardzo smutny, od razu widać było, że życie go nie rozpieszczało :(.

Szmaragd nie jest starym pieskiem. Ma około 5 lat, jest w ogólnie dobrej formie. Z dnia na dzień staje się coraz piękniejszym pieskiem, a włos na jego grzbiecie będzie zaczyna lśnić w promieniach słonka.

W oczach Szmaragda jest spory smutek. Na pewno psiak nie miał łatwego życia.

W schronisku nazywamy go cielątkiem. Nie dlatego, że jest oporny, ale dlatego, że tak pokornie podąża za innymi psiakami i ludźmi podczas spacerów. Ma w sobie bardzo dużo uroku..

Początkowo psiak pochylał głowę przy szybkich ruchach, łatwo ustępował. Być może ktoś go krzywdził, nie wiemy nic na pewno.

Obecnie szukamy dla niego domu w którym ludzie okażą mu serce i miłość.

Psiak na pewno może zamieszkać w domu z drugim czworonogiem, szuka przyjaciół wśród piesków. Szmaragd nie ma tendencji do dominowania.

Szmaragd jest dość średniej wielkości. Jego właściwa masa ciała to 27-28 kg.

Piesio potrafi chodzić na smyczy. Nie ciągnie, nie wyrywa się, nie szarpie i nie sprawia problemów. To pogodny, spokojny bardzo grzeczny piesek, który czeka na nowy, prawdziwy dom.

Szmaragd doskonale dogaduje się z innymi psami. Jest ich przyjacielem, Po raz kolejny, druga jego schroniskowa przyjaciółka pojechała do domu. Szmaragd znów został sam…

Mamy nadzieję, że i Szmaragdzikowi się poszczęści i zostanie przez kogoś dostrzeżony.

Bardzo prosimy o dobry dom dla Szmaragda. To grzeczny piesek, który na pewno wkrótce będzie wesoło merdał ogonkiem ciesząc się każdą chwilą bliskości z człowiekiem.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany. Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz. W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Szmaragd został przywieziony dnia 02.11.2018 r. z gminy Zabierzów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.