SYBERIA

Syberia pojechała do domu

Piękna młoda brązowa sunia

Przedstawiamy Syberię – śliczną suczkę, która trafiła pod naszą opiekę. Sunia przypomina trochę leonbergera, ale nie jest rasowa.

Nie znamy pochodzenia Syberii i możemy się jedynie domyślać kim byli jej rodzice.

Syberia to sunia młoda; ma poniżej 1 roku, jeszcze rośnie i przybiera na wadze. Sunia obecnie waży około 28 kg, docelowo może ważyć znacznie więcej (około 35-40 kg)

Syberia trafiła do nas koszmarnie wychudzona, dosłownie „skóra i kości”. Miała sporo dredów, była mocno zaniedbana. Teraz wygląda coraz piękniej.

Syberia bała się każdego szybszego ruchu ze strony człowieka, nie potrafiła chodzić na smyczy, a może raczej bardzo się tej smyczy bała. Obecnie to nie ta sama sunia.

Bawi się chętnie, przytula do opiekuna, biega z innymi psiakami. Ładnie chodzi na smyczy, jest posłuszna wobec opiekunów.

Sunia została znaleziona z drugą suczką – Irlandią. Suczki na pewno mieszkały razem i Syberia może zamieszkać z drugim psiakiem, najlepiej większym od siebie.

Syberia potrzebuje konsekwentnego opiekuna. W tej chwili jest dość otwarta w  kontakcie z ludźmi, przytula się, na kobiety reaguje bardzo dobrze.

Zjada z ręki smakołyki, jest kochana. Nabrała  pewności siebie, nie jest już przestraszona i zdominowana.

Suczka wymaga by jej nowy opiekun zadbał o jej prawidłową socjalizację od pierwszych dni w nowym domu.

Profilaktyka:

Suczka ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowa choć trafiła mocno wychudzona. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i została wysterylizowana.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Syberia została przywieziona dnia 02.09.2019 r. z gminy Racławice, m. Kościejów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.