STOPEK

Mały podpalany piesek

Przedstawiamy Stopka, zwanego też pieszczotliwie Bobasem, który trafił do naszego schroniska.

Stopek to psiak niewielki, starszy. Psiak waży około 10-11 kg. to jego właściwa masa ciała. Stopek obecnie ma około 9-10 lat.

Piesio został znaleziony w zielonej parcianej obroży, był dość brudny, drapał się, miał pasożyty zewnętrzne. Obecnie nie ma już z tym problemu.

Stopek prawdopodobnie był trzymany na łańcuchu, porusza się charakterystycznie dla piesków łańcuchowych, ale i tak od czasu, gdy trafił do nas znacznie rzadziej zatacza kręgi jak psy z łańcucha, ładniej spaceruje na smyczy, zapomina o swoich niefajnych przyzwyczajeniach.

Piesio miał wykonany Rtg stawów biodrowych i kolanowych. Lewa łapka ma stare zmiany (Osteochondritis – tzw. mysz stawowa), ale na obecną chwilę wdrożono suplementację i odstąpiono od zabiegu.

Stopek jest niewielki, nie kuleje, nie wykazuje także objawów bólowych. Robienie zabiegu na obecną chwilę nie ma uzasadnienia i być może nigdy nie będzie takiej konieczności.

Psiak  jest pod kontrolą lekarza weterynarii.

Stopek dogaduje się z innymi psiakami, nie dokucza nikomu, ale podczas jedzenia pilnuje swojej miski. Być może nie miał wystarczająco dużo jedzenia w przeszłości i stąd broni tego, co ma.

To dość uroczy staruszek, który pomimo swoich lat ma jeszcze w sobie na tyle energii by podreptać z opiekunem przy boku i zmobilizować go do kilku spacerków w ciągu dnia ;).

Stopek uwielbia swoją czerwoną podusię, śpi na niej przytulony, a gdy wstaje przeciąga się i merda ogonkiem.

Być może Stopek nie jest szczególnie wylewny, a do człowieka, szczególnie na początku podchodzi z dystansem, ale to urocze zwierzątko zasługuje na dobry i troskliwy dom na ostatnie lata swojego życia.

Stopek jest cichutkim pieskiem, bez problemu może zamieszkać w bloku czy domu.

Bardzo prosimy o szansę dla naszego Bobaska.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i po wykonaniu niezbędnych badań został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Stopek został przywieziony dnia 27.09.2019 r. z gminy Chrzanów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.