SAMURAJ

Wesoły piesek mix gończy i jamnik

Samuraj to nieduży, wesoły piesek w wieku około 7-8 lat. Samuraj jest pieskiem o wadze około 12-13 kg. To jego właściwa masa ciała.

Z całą pewnością ma w swoim „rodowodzie” psy myśliwskie; beagle, jamnika lub alpejski gończy krótkowłosy.

To psiak, którego po prostu nie da się nie lubić.

Gdy do nas trafił był ostrożny w kontakcie z ludźmi, ale szybko przekonał się, że w schronisku nic mu nie grozi i obecnie jest wesołym i radosnym, bardzo pozytywnie do ludzi nastawionym, radosnym czworonogiem.

Samuraj to psiak aktywny. Uwielbia ruch, spacery, zabawę. Bardzo chętnie chodzi na smyczy, jest posłuszny, doskonale odnajduje się w roli towarzysza spacerów.

Pięknie aportuje piłeczki, czasem próbuje aportować nawet dwie naraz ;).

Za przysmaki Samurajek zrobi dosłownie wszystko; bardzo lubi gryzaki, a jeszcze bardziej lubi nosić je w pyszczku dumnie chwaląc się swoją zdobyczą :).

Przysmaki, zabawki, gryzaki to coś, co Samuś chowa i ma tylko dla siebie. To cząstka czegoś „własnego”, co otrzymuje od opiekunów i czym może cieszyć się bez obaw, że inny psiak odbierze mu zdobycz 😉

Usposobienie:

Samuraj ma energię psów myśliwskich i potrzebuje sporo ruchu. Fantastycznie bawi się na spacerach, sprawiają mu one ogromną przyjemność.

Może i Samuraj jest w średnim wieku, ale ma tyle energii co młodziutki pies i nas pewno dorówna niejednemu młodzieniaszkowi.

Doskonale odnajdzie się w roli psa – towarzysza spacerów i zabaw. Trochę poszczeka, ale nie jest psem szczególnie hałaśliwym. Będzie czujnym towarzyszem rodziny.

Samuraja nie polecamy raczej do kotków i zdecydowanie nie polecamy do domu w którym jest drób. Jako mix psa myśliwskiego może mieć tendencję by na nie polować.

Bardzo żal nam patrzyć jak Samuś kolejne miesiące spędza za kratami. Jest u nas już ponad rok. Dla niego to ogromna kara. Samuś powinien mieć możliwość biegania, tropienia. W schronisku, pomimo najlepszych chęci, nie możemy poświęcić mu tyle czasu ile chcielibyśmy.

Prosimy o szansę dla Samuraja. To wesoły psiak w typie gończy lub jamnik do adopcji.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Samuraj został przywieziony dnia 27.08.2018 r. z miejscowości Bolechowice, gmina Zabierzów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.