ROY

Nieśmiały owczarek do adopcji

Przedstawiamy Roy’a – przerażonego światem pieska, który od kilku miesięcy przebywa pod naszą opieką. Roy to nieśmiały owczarek do adopcji.

To psiak, którego życie musiało być prawdziwym koszmarem.. Na pewno był bity, poniewierany, krzywdzony.

Roy to psiak, który pierwsze tygodnie pobytu w schronisku spędzał tylko i wyłącznie schowany za budą. Był tak cichy, jakby nauczył się, że najlepiej jak go nie widać, nie słychać..najlepiej jakby go po prostu nie było. To, co go spotkało musiało być straszne..

Roy otworzył się na ludzi, czasem, zer strachu, oszczekuje osoby przechodzące korytarzem, ale gdy ktoś mu nieznany będzie chciał wejść do jego boksu Roy natychmiast schowa się by nie było go widać..

Roy częściowo przełamał strach,  ale droga do sukcesu jeszcze daleka. Zapomnienie o tym wszystkim co przeżywał przez lata oraz pobyt w schronisku to na pewno trudne przeszkody, które nam postawiono.

Roy bardzo potrzebuje spokojnego domu, indywidualnego, świadomego potrzeb psiaka opiekuna, ciszy i pracy dzięki której nauczy się na nowo funkcjonować wśród ludzi.

Na pewno minie dużo czasu zanim przełamie się i będzie na nowo kochanym, pogodnym, nie tak bardzo lękliwym pieskiem, ale wierzymy, że się uda.

Może bez problemu zamieszkać z suczką, z samcami czasem się nie dogaduje.

Roy ma około 8-9 lat. Spora część życia już za nim, ale wierzymy, że uda się rozpalić w nim iskierkę radości i będzie jeszcze szczęśliwym, wesołym, merdającym ogonkiem psem.

Roy waży około 35 kg. Ma właściwą masę ciała. Pomału uczy się chodzić na smyczy choć na razie są to małe postępy.

Roy cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Boi się jednak gwałtownych ruchów.

Prosimy o szansę dla Roy’a. O prawdziwy, kochający dom. To nieśmiały owczarek do adopcji, który zasługuje na szansę.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. www.schroniskopsiepole.pl

Roy został przywieziony dnia 19.01.2018 r. z gminy Bukowno.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.