RETRO

Retro pojechał do domu

Piękny owczarek niemiecki

Retro to młody, około 3-4-letni, spokojny, trochę przestraszony psiak w typie owczarka niemieckiego.

Psiak ma stary uraz lub zwyrodnienie w prawym stawie biodrowym. Zdarzenie mogło mieć miejsce nawet 2 lata temu i na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie ustalić co było przyczyną.

Psiak ma zniszczoną chrząstkę stawową, konieczna i wskazana skazana będzie suplementacja.

Jego stan obecnie jest stabilny i decyzją lekarzy, po wykonaniu rtg i przeprowadzeniu badań diagnostycznych, zadecydowano o leczeniu zachowawczym.

Retro jest szczupłym pieskiem, ale jego okrywa jest czysta i w dobrej kondycji. Psiak miał około 5 kg niedowagi, ale odzyskuje właściwą masę ciała.

Retro to psiak grzeczny, posłuszny, przyjazny do opiekunów. Dogaduje się z innymi psiakami, nie sprawia problemów.

Nie jest szczególnie hałaśliwy, wspaniale współpracuje z opiekunami i obecnie na spacerach przytula się jak mały szczeniaczek. Jest świetny!

Prosimy o dobry, troskliwy dom dla Retro. To młody, piękny psiak, który pomimo kiepskiej młodości (kojec, łańcuch?, mało ruchu) nie stracił wiary w ludzi i czeka na prawdziwy dom.

Bardzo prosimy o szansę.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Retro został przywieziony dnia 27.09.2019 r. z gminy Radziemice, m. Wierzbica.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.