KOTKA SMERFUSIA

Prześliczna kotka ze złamaną łapką

Przedstawiamy Smerfusię – prześliczną i bardzo miłą burą kotkę, która trafiła pod naszą opiekę.

Kicia ma wieloodłamowe złamanie tylnej łapki, ale bez przemieszczenia. Łapka prawdopodobnie została zmiażdżona, ale wspaniale się goi i kicia wraca do formy.

Z pewnością minie jeszcze kilka tygodni zanim Smerfusia będzie mogła na niej chodzić, ale póki co, na trzech łapkach, radzi sobie doskonale.

Łapa jest usztywniona, ma regularnie zmieniane opatrunki, kicia wraca do zdrowia.

Kontrolnie wykonany Rtg potwierdziło, że nie ma przemieszczeń i łapka goi się prawidłowo.

Smerfusia to bardzo dzielna dziewczynka. Mruczy, chętnie się przytula, jest wspaniała. Lubi, nawet bardzo, towarzystwo ludzi i nie sprawia żadnych problemów.

Kicia czynności fizjologiczne załatwia w kuwecie, jest czyściutka, pięknie pielęgnuje swoje futerko.

Obecnie Smerfusia ma około 6 miesięcy, kończy wymieniać ząbki. Kicia jest niewielka; waży 2,5 kg, nie powinna przekroczyć 3-3,5 kg gdy dorośnie.

Bardzo prosimy o dom dla Smerfusi. Mamy nadzieję, że to, iż nie miała dotychczas właściwej opieki i została ranna w wypadku komunikacyjnym nie zaważy na jej dalszym losie i nie sprawi, że Smerfusia będzie musiała długie miesiące spędzać w schronisku.

Prosimy o dobry dom.

Profilaktyka:

Kotka ma komplet szczepień, jest ogólnie w dobrej kondycji. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i zostanie wkrótce wysterylizowana.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Kotka Smarfusia została przywieziona dnia 20.11.2019 r. z miejscowości Nawojowa, gmina Nawojowa.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.