MONSTEREK alias TUFI

Nieduży rudy kudłaty niewidomy piesek

Przedstawiamy Monsterka, zwanego u nas również Tufim – niewielkiego, kudłatego, prze-sympatycznego pieska, który trafił do naszego schroniska.

Tufi ma obecnie około 7-8 lat, waży 10-11 kg, to jego właściwa masa ciała.

Nasz maluch jest pieskiem niewidomym i prawdopodobnie niesłyszącym, ale jest wspaniałym i bardzo uroczym zwierzakiem, który bardzo lubi bliskość ludzkiej ręki.

Usposobienie:

Tufi uwielbia się przytulać, czochrać się o nogi opiekunów, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i nie wyrywa się na spacerach.

Dobrze reaguje na inne psiaki choć nie da im wejść sobie na głowę, w schronisku nie sprawia problemów.

Lubi swoje mięciutkie legowisko i czuje się w nim bezpiecznie. To spokojny, grzeczny zwierzak.

Gdy tylko poczuje rękę opiekuna niesamowicie cieszy się, nadstawia grzbiet do głaskania, całym swoim ciałkiem pokazuje jak cieszy się z bliskości.

Tufi nie jest hałaśliwy, nikomu nie dokucza. Troszkę krąży po wybiegu nie będąc na smyczy (prawdopodobnie trzymany był na łańcuchu lub w małym kojcu), ale nie jest nerwowy.

Tufi trafił do nas okrutnie skołtuniony, miał wiele dredów i odparzeń w tylnej części ciała. Obecnie jest wypielęgnowany, skóra wróciła do normy, a dredy zostały usunięte.

Jest mięciutki jak pluszowy kocyk, niezmiernie przyjemnie jest go przytulać. Tufi bardzo cierpliwie znosi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne.

Pomimo, iż nie widzi ufa na tyle opiekunom, by spokojnie poddawać się tym czynnościom.

Bardzo prosimy o szansę i dom dla Monsterka – Tufiego.

Może, z wystającymi ząbkami i odbijającymi światło oczkami nie jest najpiękniejszy, może nawet trochę „straszny”, ale to kochany psiak i zasługuje na dobry, kochający, troskliwy, PRAWDZIWY DOM.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie w dobrej kondycji. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Monsterek – Tufi został przywieziony dnia 23.04.2019 r. z miejscowości Trąbki, gmina Biskupice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.