MIREK

Mirek pojechał do domu

Niewielki zaniedbany staruszek

Przedstawiamy Mirusia – psiego staruszka, który trafił do nas po tym jak przybłąkał się do osoby, której los zwierząt nie jest obojętny.

Psiak przyszedł na posesję i tam pozostał, być może był już zbyt wycieńczony by iść dalej, a może szukał kogoś, kto mu pomoże..

Miruś to psiak, który ma minimum 16-17 lat (lekarz weterynarii określa go na psiaka w wieku pomiędzy 17-20 lat), jest niewielki, waży około 8-9 kg, to jego właściwa masa ciała.

Na obecną chwilę kiepsko chodzi, jest bardzo „wymęczony” życiem, ale jest w stanie wyjść na spacerek i podreptać po wybiegu.

Miruś to psiak bardzo spokojniutki i cichy. Nie sprawia żadnych problemów, nie zwraca większej uwagi na inne psiaki, nie szczeka.

Nasz podopieczny potrzebuje ciepłego, spokojnego kącika w którym spędzi ostatnie lata swojego życia.

Zdrowie:

Miruś raczej nie był ostatnio najlepiej żywiony, być może od dłuższego czas błąkał się bezdomny, ale wyniki badań krwi wskazują, iż nie było tak zawsze i psiak ma szansę na powrót do lepszej formy.

To, co przede wszystkim doskwiera Mirkowi to starość. Na to niestety nie ma lekarstwa.. 🙁

Miruś miał zmienione jądro, ale zostało ono usunięte. Miał także wykonany zabieg sanacji jamy ustnej. Ząbki ma całkiem w porządku jak na swój sędziwy wiek.

Psiak jest pod opieką lekarza weterynarii.

Bardzo prosimy o dom dla Mirusia. To starowinka, ale mimo wszystko mamy nadzieję, że znajdzie dobry, troskliwy i kochający dom.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Mikek został przywieziony dnia 20.08.2019 r. z gminy Wodzisław, m. Pękosław.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.