KAROL – KAROLEK

Pilnie szukamy domu

Bardzo pilnie szukamy domu dla Karolka. Wrócił z domu tymczasowego i jest znów w schronisku.

Niestety nie udało mu się znaleźć domu stałego i od chwili przyjazdu do schroniska Karolek jest tak smutny i zrezygnowany, że na jego widok pęka nam serce.

Karolek wtulił się w swoją poduszeczkę, całkowicie zamknął się w sobie. Czeka na dom ale chyba ma wrażenie, że już nic dobrego go nie spotka.

Czy ktoś z Państwa da dom starszemu jamniczkowi? 🙁 Więcej informacji poniżej.

Wiekowy rudy jamniczek

Karol to spokojny, grzeczny psiak w typie jamnika w wieku około 12 lat. Piesek jest niewielki, waży poniżej 10 kg, to jego właściwa masa ciała.

Psiak miał mocno podniesione wyniki prób wątrobowych, ale dzięki dobremu żywieniu wyniki wróciły do normy i obecnie stan jego narządów wewnętrznych jest całkiem dobry.

Karolek miał kamienie struwitowe na woreczku żółciowym, otrzymuje karmę Urinary, stan jego zdrowia znacznie się poprawił. Pięknie zjada karmę specjalistyczną, nie grymasi.

Psiak klinicznie ma się znacznie lepiej niż zaraz po przybyciu do schroniska i wesoło merda ogonkiem dziarsko krocząc łapkami po polach.

Niestety wracając do boksu widać u niego rezygnację. Bardzo brakuje mu „jego człowieka”

Karolek jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, nie sprawia problemów, dzielnie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne.

Nie jest szczekliwy. Zdarza mu się „skomentować” na spacerze pieska, którego mija, ale w domu nie hałasuje.

Karolek dogaduje się z innymi psami, w domu także dogada się drugim pieskiem. Nie da sobie wejść na głowę, ale nie zrobi nikomu krzywdy.

Szukamy dla niego domu raczej bez żywiołowych czworonogów, które go zaczepiają i prowokują energiczne zabawy, on sam bardzo się tym stresuje.

Karolek to posłuszny piesek; ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie wyrywa się. Jest pogodnym przyjacielem dla ludzi.

Psiak jest grzecznym, starszym, ale dość czystym jamnikiem. Załatwia swoje potrzeby na spacerze, większość czasu spędza drzemce i nie sprawia żadnych problemów.

Poddenerwowany może załatwić się w domu, ale ogólnie nie jest w tej kwestii uciążliwy i potrafi nawet przez kilka tygodni nie mieć w domu ani jednej „wpadki”.

Karolek, jak typowy jamniczek, ma bardzo króciutką okrywę włosową, nie ma podszerstka. Jego okrywa nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Nasz podopieczny jest w dobrej kondycji ogólnej, ale to starszy psiak, który potrzebuje spokojnego, kochającego domu, nic więcej.

Bardzo prosimy o dobry dom dla Karolka.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Karolek został przywieziony dnia 04.02.2019 r. z gminy Chrzanów.

Szukamy domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.