JAPKA

Nieduży energiczny piesek do adopcji

Przedstawiamy niewielkiego, energicznego, niestety dość wystraszonego pieska, który już od dwóch lat przebywa pod naszą opieką.

Japka to piesek młody; obecnie ma około 3 lata, jest niewielki, waży około 10 kg. Japka ma króciutką, zadbaną okrywę włosową, jest w dobrej kondycji ogólnej.

Usposobienie:

Japka to psiak, który dużo musiał przeżyć w swoim psim dzieciństwie.

Najprawdopodobniej nie był najlepiej traktowany, był przeganiany przez ludzi i nauczył się, że ludzi trzeba się bać i unikać każdego kontaktu.

Minęło sporo czasu zanim Japka choć troszkę zaufał ludziom. By przestać się bać pracowników schroniska minęło kilka miesięcy, do obcych nadal jest bardzo ostrożny.

Japka to piesek, który bardzo potrzebuje spokojnego, konsekwentnego opiekuna, który pokaże mu, że ludzi nie trzeba się bać.

Potrzebuje opiekuna, który zacznie z Japką ćwiczyć komendy i pomoże mu przenieść strach na naukę i zabawę.

To, że adaptacja Japki w nowym domu zajmie trochę czasu jesteśmy pewni, ale wierzymy, że jak w przypadku wielu innych zwierzaków, i Japka przełamie strach i nieufność i będzie jeszcze radosnym zwierzaczkiem.

Japka bez problemu dogaduje się z innymi psami, do psów jest łagodny.

Na razie Japka niestety nie chodzi na smyczy, ale będziemy nadal starali się go do smyczy przekonać.

Japka jest energiczny i czujny; na pewno będzie dobrym i skutecznym stróżem w swoim domu.

Prosimy o szansę i dom dla Japki. Pomimo złego startu zasługuje na kochający dom.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Jest regularnie odrobaczany i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Japka został przywieziony dnia 25.02.2018 r. z miejscowości Niegosławice, gmina Wodzisław.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.