FUNCIK

Prawie owczarek miniaturowy do adopcji

Poszukujemy domu dla młodziutkiego psiaka – Funcika który już ponad 1,5 roku przebywa w naszym schronisku.

Funti jest spokojnym, niekonfliktowym pieskiem, który wygląda trochę jak miniaturowy owczarek.

Gdy do nas trafił był niesamowicie przerażony. Bał się każdego ruchu, szmeru, spojrzenia. Obecnie jest bardziej odważny, ale schronisko to nie miejsce dla tak wrażliwego pieska.

Funcik jest młodym pieskiem; obecnie ma około 2 lat, jest niewielki, waży około 10 kg, to jego właściwa masa ciała. Ma umaszczenie typowe dla owczarków, ale jest od nich trzykrotnie mniejszy.

Funcik jest bardzo ładny, zadbany, czysty, w dobrej kondycji. Funcik jest łagodny, ale bardzo boi się ludzi.

Jego socjalizacja w schronisku jest powolna, bo pomimo największych chęci i prób, przy setce innych psiaków nie starcza czasu, by poświęcać mu codziennie i regularnie czas na indywidualną pracę.

Funcik potrzebuje spokojnego traktowania i czasu. Potrzebuje domu z niewielką ilością zwierząt, które pomogą mu w socjalizacji i przełamaniu lęku.

Funcik boi się ludzi, ale nie jest agresywny. Potrzebuje zaufać i przekonać się do człowieka.

Wierzymy, że za jakiś czas będzie cudownym, wyjątkowym, rewelacyjnym przyjacielem każdego członka rodziny.

Prosimy o szansę i dom dla Funtiego. Całe życie przed nim. Mamy nadzieję, że nie będą to lata spędzone za schroniskowymi kratami tylko dlatego, że się boi..

Na razie piesek nie potrafi chodzić na smyczy, ale pomału nad tym pracujemy. Na początku ucieka od opiekuna, ale głaskany nie ucieka, daje się głaskać.

Funcik jest łagodny do innych psów, może zamieszkać w domu ze starszymi, grzecznymi dziećmi.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i jest wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Funcik został przywieziony dnia 30.11.2017 r. z miejscowości Samocice, gmina Bolesław.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.