DEMONO

Demono pojechał do domu

Bardzo wystraszony kremowy piesek

Przedstawiamy Demono – spokojnego, cichego, ale niesamowicie bojaźliwego pieska, który przyjechał do naszego schroniska.

Psiak jest średniej wielkości, waży około 17-19 kg. Ma pomiędzy 1-2 lata.

Demono podobno od wielu miesięcy błąkał się po wsiach, nikt go nie szukał, był przeganiany z kąta w kąt, nigdzie nie czuł się niestety bezpiecznie..

Z całą pewnością to właśnie pozostawiło spory uraz na duszy tego zwierzaka.

Piesek podobno, by przeżyć, polował na drób, ale nie jest to potwierdzona informacja. U nas ma pełną miskę i jedzenia mu nie brakuje.

Usposobienie:

Demono chowa się po kątach, unika człowieka, woli się schować by nikt go nie zobaczył.

Wywołany przez opiekunów biega początkowo z kąta w kąt. Dopiero po chwili uspakaja się i zaczyna nawiązywać z człowiekiem kontakt.

Widać po nim od razu, że spodziewa się tylko złego i woli zniknąć, być niezauważalnym.

Dlatego też bardzo zależy nam by trafił do takiego domu, w którym poczuje się bezpiecznie, i w którym nikt nie będzie z nim pracował na siłę.

Demuś to piesek z wielkim bagażem złych doświadczeń. „Uśmiechnięta” mordeczka widoczna na zdjęciach to w rzeczywistości połączenie strachu i paniki.

Demi bardzo potrzebuje spokojnego, zrównoważonego, a przede wszystkim cierpliwego opiekuna, który da mu czas na pełną, stopniową adaptację.

Minie zapewne wiele tygodni zanim ten śliczny zwierzak przekona się do ludzi i strach zastąpi ogromną radość wspólnego spaceru i zabawy,

Demuś chce tego kontaktu tylko, póki co, za bardzo się boi.

W chwilach uspokojenia pokazuje sygnały uspakajające, dobrze na nie reaguje. Na razie jeszcze zwycięża strach, ale wiemy, że w spokojnym domu nauka pójdzie znacznie łatwiej.

Obecnie Demono nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy, będziemy się uczyć.

Bardzo prosimy o dom dla Demusia. To przerażone psisko źle znosi schronisko. Bardzo potrzebuje swojego człowieka – przyjaciela.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Demono został przywieziony dnia 18.11.2019 r. z gminy Oksa, miejscowość Błogoszów.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.