CORDO – CZOK

Cordo pojechał do domu

Piękny młody spokojny owczarek

Przedstawiamy Cordo (pierwsze imię Czok) – ślicznego psiaka w typie owczarka niemieckiego, który trafił pod naszą opiekę.

Przez ponad trzy miesiące byliśmy zwodzeni przez jego pierwotnego właściciela/opiekuna, ale ten nigdy go nie odebrał.

Obecnie szukamy dla niego nowej rodziny. Każdy dzień spędzony przez Cordo za schroniskowym murem odbija się negatywnie na jego psychice.

Cordo jest młodym zwierzakiem; obecnie ma około 2 lat, waży około 25 kg, to jego właściwa masa ciała. Większy już nie będzie.

Usposobienie:

Psiak jest bardzo podobny do owczarków niemieckich, ale trochę mniejszy, nie jest rasowy choć charakter ma iście „owczarkowy”.

Cordo jest psiakiem dość energicznym, ale posłusznym. Nie jest hałaśliwy, nie wyje do księżyca, ale z pewnością da znać gdy ktoś niespodziewany pojawi się na posesji.

Nasz podopieczny zwraca uwagę na opiekunów choć jak psiak w typie owczarka swój charakter ma.

Jest psem, który potrzebuje mądrego, zrównoważonego opiekuna. Czasem próbuje wymusić np. wyjście na dodatkowy spacer, ale odwołany wraca na miejsce.

Cordo lubi kontakt z ludźmi i z całą pewnością będzie się bardzo cieszył ze wspólnych spacerów i zabaw.

Cordo ładnie chodzi na smyczy, bawi się na wybiegu, przynosi zabawki choć najczęściej oddaje je dopiero mając inną „na oku”.

Cordonek bardzo potrzebuje aktywnego, konsekwentnego opiekuna, który popracuje z nim troszkę i sprawi, że będzie to genialnie wyszkolony młodzieniec.

Psiak bardzo potrzebuje ruchu i regularnych, dłuższych spacerów. To psiak stworzony do pracy, nie do samotnej egzystencji przy podwórkowej budzie..

Bardzo prosimy o dobry dom dla tego pięknego zwierzaczka.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Cordo został przywieziony dnia 08.02.2020 r. z gminy Miechów, m. Jaksice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.