Historia Grafiego

Pamiętają Państwo Grafiego? Pieska, który jako szczenię, wiosną 2017 r,. trafił do naszego schroniska, potem pojechał do “domu”, a po kilku miesiącach, kompletnie zmieniony, z metką psa “agresywnego” wrócił do nas?

Byliśmy załamani tym, co stało się z najodważniejszym z rodzeństwa szczeniaczków, które trafiły na wiosnę do naszego schroniska..

Grafi, który w swoim pierwszym domu otrzymał imię Laki, na pewno Lakim – szczęściarzem nie był..

Wrócił do nas na zimę, wystraszony, lękliwy, wycofany i kompletnie zdezorientowany..

Mijały tygodnie i podjęliśmy intensywną pracę by odmienić życie Grafiego, bo nie mogliśmy pozwolić, by ten nieco ponad półroczny psiak skończył swe młode życie za schroniskowymi kratami z metką “Agresywny”.

Psiak na początku na każdy ruch ręką w jego stronę reagował paniką. Bał się wszystkich ludzi, był przerażony, warczał na nas i próbował w każdy możliwy sposób ukryć się przed nami.. 🙁

Kolejne tygodnie pozwoliły nam zdobyć jego zaufanie, wróciliśmy do spacerów, do “oswajania” pieska, a później intensywnych poszukiwań domu.

Ponad pół roku i mnóstwo osób, które deklarowały chęć poznania Grafiego i nigdy się nie pojawiły, aż pewnego dnia zadzwonił TEN telefon.

Pani Ania nie poddała się. Przyjeżdżała do nas, pokochała Grafiego od pierwszego wejrzenia i nie dała za wygraną.

Wkrótce Grafi zaufał jej na tyle, że stała się dla niego ważniejsza niż my, opiekunowie :).

My natomiast staliśmy ze szczękami opadniętymi do ziemi, naprzemiennie ze łzami w oczach widząc jak Grafi się zmienia i zaczyna uwielbiać swoją NOWĄ rodzinę.

GRAFI MA DOM

Grafi przeszedł długą drogę, ma swój własny dom, spacery, uroczą towarzyszkę zabawy i spacerów i dorosłych opiekunów, którzy dali mu szansę i sprawili, że cały świat się dla niego otworzył.

Obecnie Grafi, w SWOIM NOWYM DOMU, jest szczęśliwym, radosnym psem, który na pewno nie zapomniał tych miesięcy leku, strachu i przerażenia, ale który jest także przykładem jak opieka człowieka, przyjaźń i mądrość człowieka mogą całkowicie odmienić los pieska.

PANI ANIU – BARDZO PANI DZIĘKUJEMY!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.