VIK

VIK pojechał do nowego domu

Vik jest podopiecznym Fundacji Psie Pole.

Trafił do nas w wyniku interwencji z dużej pseudo hodowli. Całe życie w małym kojcu, w skandalicznych warunkach. Traktowany był, jako środek do zarobienia pieniędzy.

Jego stan w momencie odbioru był opłakany. Niedowaga ponad 10 kg, pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne, zmiany skórne.

Pomimo tego co przeszedł, nie ma w nim cienia agresji. Trafił do nas wraz z suczką, z która przebywał w “kojcu”. Psy są ze sobą zżyte, szukają w sobie nawzajem wsparcia.

Vik jest oszołomiony zmianą miejsca, nie chodzi na smyczy, musi być noszony.

Czeka nas dłuższy proces socjalizacji, przywracania psa do normalności.

Na chwilę obecną szukamy wyłącznie domu z ogrodem, gdyż Vik nie odnajdzie się na osiedlu w dużym mieście. Szukamy ludzi świadomych, że pies wymaga socjalizacji, nauki życia w ludzkim świecie. Do tej pory jedyne co widział to malutki kojec i nic więcej.

Musi poznać  świat, a ten na razie trochę go przeraża.

Liczymy na to, że znajdzie się jakaś dobra dusza, która zabierze go do siebie i pokaże, jak może wyglądać psie życie, w domu, gdzie pies jest członkiem rodziny, a nie rzeczą.

Vik waży 25 kg, jego wiek 8 lat.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i jest wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779 lub 512318313. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Vik trafił do nas z interwencji.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.