UŁAMEK

Ułamek

Młody ok. 1,5 roczny piesek, który trafił do nas po wypadku kominikacyjnym.

Obrażenia Ułamka są liczne, stan ciężki.

Psiak od razu został przewieziony do lecznicy, gdzie wdrożono niezbędne leczenie.

Psiak ma wstrząśnienie mózgu, liczne złamania. Rokowania są ostrożne.

  • złamania szczęki, które udało się naprawić – w tym konieczna była ekstrakcja dwóch zębów, z czego jeden wbił się w jamę nosową
  • złamania obu gałęzi żuchwy – jedno z nich udało się zespolić, natomiast drugiego na chwilę obecną nie. Dodatkowo jeden z kłów wypadł wraz z fragmentem kości. Czekamy na efekt gojenia pooperacyjnego – w najgorszym przypadku konieczna może być amputacja bródki Ułamka
  • złamania kości łokciowej oraz promieniowej przedniej łapki – łokciowa w dwóch miejscach, promieniowa w jednym z bardzo dużym odłamem. Na chwilę obecną łapka jest ustabilizowana lecz odstąpiono od operacji ze względu na duże ryzyko operacyjne.

Ułamek karmiony jest przez sondę. Cały czas przebywa w lecznicy. Dalsze leczenie uzależnione będzie od stanu psa oraz gojenia się urazów.

Obecnie zbieramy środki na leczenie Ułamka:

https://zrzutka.pl/pomocdlaulamka

 

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i przed adopcją zostanie wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 9:00-17:00.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania:

Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy.

www.schroniskopsiepole.

 

Ułamek został przywieziony dnia 07.11.2022 r. z gminy Miechów.

Szukamy właściciela lub nowego domu. Telefon kontaktowy: Adopcje – 793993779

 

*POWYŻSZY OPIS ZOSTAŁ STWORZONY NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZWIERZĘCIA W SCHRONISKU. NALEŻY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE PO ADOPCJI ZACHOWANIE PSA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.