TIESTO

TIESTO pojechał do nowego domu

Cudowny psiak który trafił pod naszą opiekę po wypadku komunikacyjnym.

Nasz podopieczny nie miał niestety zbyt wiele szczęścia. Podczas wypadku doznał poważnego urazu kręgosłupa. Wstępne badania ujawniły brak czucia głębokiego. Jedynie odruchy rdzeniowe zostały zachowane. Po wykonaniu zdjęć RTG okazało się, że kręgi lędźwiowe zostały nieco przesunięte. Konieczna była dalsza diagnostyka i tak nasz maluszek trafił na badanie TK, które wykazało, iż poza zwichnięciem kręgosłupa, złamana jest nasada jednego z kręgów lędźwiowych, natomiast rdzeń kręgowy nie jest uszkodzony.

Diagnoza: paraplegia kończyn tylnych. Rokowania są bardzo ostrożne – jednak szansa jest!!!

Tiesto w chwili obecnej poddawany jest sterydoterapii oraz przyjmuje leki wspomagające regenerację układu nerwowego. Dodatkowo poddawany jest działaniu pola magnetycznego BLT.

To wyjątkowo kochany maluszek, który ma naprawdę niesamowitą wolę życia. Podczas wszelkich zabiegów jest bardzo dzielny i grzeczny, co najmniej jakby rozumiał,  że chce się mu pomóc. A pomóc próbują naprawdę WSZYSCY.  Każda osoba, która go pozna (czy to lekarz, opiekun, czy wolontariusz) od razu jest nim zauroczona.

Nie ma się co dziwić- Tiesto jest młodziutkim (ok. 2 letnim), bardzo radosnym pieskiem, który zdaje się nic sobie nie robić ze swojej niepełnosprawności. Puszczony na wybieg lata jak szatan z błyskiem w oku, byle tylko “dopaść” człowieka. Gdy już mu się to uda wtula się jak tylko najbardziej potrafi i czeka na głaskanie 🙂 W dodatku jest bardzo malutki, obecnie waży 6,5 kg.

Szukamy dla NIEGO naprawdę WYJĄTKOWEGO domku!!!

 

Profilaktyka:

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 10:00-17:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Tiesto został przywieziony dnia 22.07.2022r. z gminy Miechów

Telefon kontaktowy: – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.