SKAJ

Skaj pojechał do domu

Bardzo zaniedbany malutki psiak

Przedstawiamy Skaja – ślicznego choć bardzo zaniedbanego kudłatego psiaka, który trafił do naszego schroniska.

Skaj jest w wieku maksymalnie 5 lat choć gdy przyjechał wyglądał na 10. Obecnie ma już poprawioną okrywę i zaczyna cieszyć się życiem nie-zadredzionego psiaka.

Skaj jest malutki; waży około 6 kg, powinien trochę więcej, ale ogólnie jest malutkim zwierzaczkiem. Jego właściwa masa ciała to 7-7,5 kg

Usposobienie:

Skaj jest psiakiem bardzo dzielnym. Pomimo, zdecydowanie niezbyt przyjemnych zabiegów pielęgnacyjnych, którym musiał zostać poddany był bardzo dzielny i z każdym usuniętym dredem, który ciągnął jego skórę, stawał się spokojniejszy i bardziej zrelaksowany.

Smutek chwyta nas za serca gdy myślimy, że miesiącami, jak nie latami, jego “opiekun” przetrzymywał go w takim stanie i nie chciał ulżyć mu choć trochę podcinając włos.

Skaj wygląda trochę jak skrzyżowanie sznaucerka z pudlem lub ze shih tzu. Ciężko ustalić jednoznacznie jego pochodzenie, ale z pewnością jest potomkiem psów, które mają włos.

Skaj jest bardzo kochany, miziasty i przytulasty. Potrafi pięknie chodzić na smyczy, jest grzecznym zwierzaczkiem.

W boksie zachowuje czystość, chętnie chodzi na spacery na których od razu się załatwia.

Skaj to psiak raczej cichy, ale zdarza mu się popłakiwać gdy widzi człowieka, a nie może być blisko niego. Będąc koło ludzi zachowuje się bez zarzutu.

Bardzo prosimy o dom, kochającą rodzinę dla Skaja.

Nie zasłużył na takie zaniedbanie jakiego zaznał. Szukamy dla niego ciepłego domu, który otoczy go opieką i da dom do końca jego dni,

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany (w schronisku) i trafił do nas wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Skaj został przywieziony dnia 17.04.2020 r. z gminy Miechów, m. Bukowska Wola.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.