MALUTKA KICIA TOMASZKA

Tomaszka-Amber pojechała do domu

Malusia kicia z chorym kręgosłupem

Przedstawiamy Tomaszęa – maleńką kicię, która trafiła pod naszą opiekę.

W momencie, gdy Tomaszka trafiła do nas sądziliśmy, że jest po wypadku komunikacyjnym, ale badania utwierdzają nas w przekonaniu, że zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie mają podłoże genetyczne.

Rozwój kręgosłupa Tomaszki wskazuje na rozszczep kręgosłupa. Gdy kicia poczuje się lepiej będziemy wykonywać kolejne badania diagnostyki obrazowej.

Stan Tomaszki został na obecną chwilę ustabilizowany. Koteczka, w ograniczonym zakresie, jest w stanie się poruszać i zachowuje część czynności fizjologicznych. To bardzo małe kocię (ma około 5 tygodni) i w tym wieku może mieć jeszcze problemy z siusianiem. Kupkę robi samodzielnie.

Tomaszka to kruszynka, która waąy 330 gram. Kiciusia otrzymuje leki i mamy nadzieję, że jej stan się poprawi.

Kocinka jest pod opieką weterynaryjną.

Wkrótce więcej informacji.

Profilaktyka:

Kottka otrzyma komplet szczepień stosownych do wieku, jest w trakcie leczenia. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana.

Dalsze procedury związane z profilaktyką wprowadzimy po ustabilizowaniu stanu kotka.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Kotezka Tomaszka została przywieziona dnia 05.072021 r. z miejscowości Chrzanów, gmina Chrzanów.

Tel kont: 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.