KOTEK MAGOTEK

Magotek pojechał do domu

Miły spokojny kotek senior do adopcji

Przedstawiamy kotka Magotka, który trafił pod nasza opiekę kilka miesięcy temu.

Gdy Magotek trafił do nas był w stanie tak skrajnego wycieńczenia, że mieliśmy wiele obaw o jego życie.

Kotek był cały w larwach, wiele godzin zajęło nam usuwanie z niego setek, jak nie tysięcy larw, które, jedna po drugiej, wypełzały z jego zainfekowanej skóry.

Od tego czasu wiele u Magosia się zmieniło. Wypiękniał, jego okrywa, z zaniedbanej, brudnej i suchej, zmieniła się w piękną, lśniącą, czarną.

Po ranach na grzbiecie, larwach i licznych infekcjach nie ma już śladu. Zapalenie jelit wywołane pasożytami także już za nim.

Magotek był dość mocno wycieńczony, otrzymał niezbędne leczenie, obecnie jest pięknym i zadbanym kotkiem w dobrej formie.

Magotek jest kotkiem w wieku 9-10, może i 11 lat, obecnie waży 3,5 kg, to jego właściwa masa ciała. Miał ząbki w złym stanie. Teraz jest ok.

Kotek cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne i pomimo, iż nie były one początkowo dla niego przyjemne dzielnie je wszystkie odbył.

Z Magotkiem nie ma żadnych problemów. jest grzeczny, spokojny i towarzyski. To starszy, ale miły, przyjazny kotek.

Bardzo prosimy o wsparcie naszego Magotka, udostępnianie jego sylwetki i pomoc w znalezieniu mu najlepszego domu.

Profilaktyka:

Kotek otrzymał komplet szczepień, wraca do zdrowia. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Bardzo prosimy by przed adopcją kotka zaopatrzyć się w kuwetę, żwirek, dobrej jakości karmę, drapak, zabawki oraz transporter. Są one niezbędne od 1 dnia kotka w nowym domu.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Kotek Magotek został przywieziony dnia 03.09.2020 r. z gminy Krzeszowice, m. Nawojowa Góra.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.