KEIRA

Keira pojechała do domu

Pogodna niewidoma owczareczka

Przedstawiamy Keirunię – spokojną, przyjazną, starszą sunię w typie owczarka niemieckiego, która trafiła pod naszą opiekę.

Keirusia ma około 8-9 lat, gdy przyjechała ważyła 29 kg, obecnie waży 32 kg.

Sunia ma silnie obniżony tył i z tego powodu, w przyszłości, może mieć kłopoty z chodzeniem. Na obecną chwilę na spacerach jest aktywna.

Keira jest suczką niewidomą. Stan jej oczu wskazuje, że są to zmiany przewlekłe i raczej nieleczone. U Keiry występuje suche zapalenie rogówki (tzw. zespół suchego oka), którego konsekwencją jest utrata wzroku.

Gdyby we wcześniejszych latach zadbano o jej oczka prawdopodobnie nie straciłaby wzroku :(.

Pomimo, iż Keira nie widzi, doskonale radzi sobie na spacerach. Węch jest jej super przewodnikiem. Czasem ciężko uwierzyć, że Keira nie widzi, radzi sobie doskonale.

Keirunia jest bardzo miłą psinką. Uwielbia przysmaki, zna podstawowe polecenia, pięknie towarzyszy opiekunom w spacewrach.

Poza zmianami w oczkach Keira ma także dość słaby tył. Albo była trzymana w kojcu, albo na łańcuchu. jej mięśnie nie miały okazji do ruchu i ćwiczeń. Suczka miała też brudną i matową okrywę.

Obecnie Keira otrzymuje pożywienie właściwe do jej stanu i kondycji i mamy nadzieję, że wkrótce będzie wyglądać przepięknie.

Sunia jest miła, przyjazna, towarzyska. Chętnie się przytula, ale nie jest nachalna w kontakcie.

Bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu troskliwej rodziny dla tej pięknej, wspaniałej, starszej owczareczki.

Profilaktyka:

Suczka ma komplet szczepień, jest w coraz lepszej kondycji. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i po wykonaniu badań została wysterylizowana.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).

Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 9:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na SMS-y nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Kaira została przywieziona dnia 19.05.22021 r. z miejscowości Kąty, gmina Radziemice.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.