KĄSEK

Kąsek pojechał do domu

Przedstawiamy Kąska, sporej wielkości, spokojnego, na razie bardzo przestraszonego psiaka, który trafił pod naszą opiekę.

Kąsek to psiak dorosły, ale młody; ma około 5-6 lat, waży 30 kg, gdy przyjechał miał niedowagę.

Usposobienie:

Minęło sporo czasu zanim udało mu się trochę wyciszyć, ale nadal miejsce, w którym przebywa wywołuje u niego spory stres.

Kąsek zaczyna chodzić na smyczy ale dalej czuje się nie pewnie. Zaufał nam na tyle, że sam podchodzi do opiekunów, liże po rękach, zaczął nawet wystawiać brzuszek do głaskania. Na wybiegu i w kojcu Kąsek zaczyna zachęcać do zabawy.

Adaptacja u niego to dłuższy proces. Nie można z nim pracować na siłę. Już wiele się w nim zmieniło.

Pomimo, iż jest w schronisku zmiany poszły w dobrą stronę. Skoro w schronisku jego zachowanie się zmienia, w domu powinno być jeszcze lepiej.

Kąsek bardzo potrzebuje spokojnego domu, w którym nikt z nim nie będzie działał na siłę, a da mu czas na poznanie nowego miejsca i otaczającego go świata.

Kąsek zdecydowanie potrzebuje czasu na wyciszenie. Początkowo może chodzić w kółko, ale mamy nadzieję, że z czasem i to zachowanie minie.

Nie wiemy, co spotkało Kąska w przeszłości. Przypuszczamy, że był trzymany w malutkim kojcu lub na łańcuchu, a człowiek pojawiał się u niego sporadycznie.

Psiak zaznał wiele złego. Teraz na nowo musi zaufać dobrym ludziom.

Profilaktyka:

Piesek ma komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).

Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 9:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Kąsek został przywieziony dnia 15.06.2021 r. z miejscowości Nawarzyce, gmina Wodzisław.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.