JAGODZIANKA

Jagodzianka pojechała do nowego domu

Śliczna szylkretowa kicia w wieku ok. 3,5 mca.

Jagodzianka jest na razie bardzo wystraszona i najchętniej schowałaby się przed całym światem.

Widać, że kotka nie miała zbyt wiele do czynienia z ludźmi, a jeśli już, to nie ma z nimi dobrych skojarzeń.

Nie jest jednak dzikuskiem, jest po prostu przerażona nowym miejscem. Daje się wziąć na ręce, jednak jeszcze długa droga zanim przekona się, że nie trzeba chować się przed ludźmi,

Raczej nie była domową pupilką, pewnie urodziła się i wychowała “pod chmurką”.

Mamy nadzieję, że kiedy przekona się, że człowiek nie musi wzbudzać strachu, kiedy poświęci się jej więcej uwagi i da czas na aklimatyzację, kicia otworzy się na kontakt z ludźmi i zyska poczucie bezpieczeństwa.

Schronisko to nie miejsce dla kocich dzieci.

Jagodzianka nie prosiła się na ten świat… Musi być w warunkach takich, jakie stworzy jej człowiek, a najbardziej optymalnymi warunkami byłby dla niej dom z cierpliwymi opiekunami.

Bardzo prosimy o szansę dla Jagodzianki.

 

Profilaktyka:

Kotka otrzymała komplet szczepień stosownych do wieku, jest ogólnie zdrowa i w dobrej kondycji. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i po osiągnięciu dojrzałości zostanie wysterylizowana, jest to bezwzględny warunek adopcji.

W naszym schronisku sterylizacja kociąt adoptowanych od nas jest darmowa!

Przed adopcją kotka prosimy o zaopatrzenie się w dobrej jakości karmę dla kotów, transporter, drapak, żwirek, kuwetę i ewentualnie zabawki. Wyprawka jest kociakowi potrzebna od pierwszych chwil w nowym domu.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania:

Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy.

www.schroniskopsiepole.

 

Jagodzianka została przywieziona dnia 6.08.2023r. z gminy Krzeszowice.

Szukamy właściciela lub nowego domu. Telefon kontaktowy: 793993779

 

*POWYŻSZY OPIS ZOSTAŁ STWORZONY NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZWIERZĘCIA W SCHRONISKU. NALEŻY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE PO ADOPCJI ZACHOWANIE KOTKA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.