GLOBUSIK

Globusik pojechał do nowego domu

Ok. 3 miesięczny kociak, który trafił pod naszą opiekę.

Początkowo sądziliśmy, iż kotek doznał urazu, gdyż poruszał się bardzo ostrożnie

Po dokładniejszej diagnostyce okazało się, że to wada genetyczna. Kotek ma niewykształcony jeden ze stawów  biodrowych. Dlatego właśnie Globusik ma lekkie problemy z chodzeniem.

Choć brzmi strasznie, rokowania są raczej pomyślne. Z czasem, prawdopodobnie mięśnie przejmą funkcję stawu i kotek powinien poruszać się w pełni sprawnie.

Już teraz bez problemu wspina się na podwyższenia i coraz śmielej się porusza. A będzie tylko lepiej!! No.. przynajmniej taką mamy nadzieją.

Globusik jest bardzo miłym i delikatnym kotkiem. Szukamy dla niego kochającego domku.

Profilaktyka:

Kotek otrzymał komplet szczepień stosownych do wieku, jest ogólnie zdrowy i w dobrej kondycji. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i po osiągnięciu dojrzałości zostanie wykastrowany, jest to bezwzględny warunek adopcji.

W naszym schronisku sterylizacja kociąt adoptowanych od nas jest darmowa!

Przed adopcją kotka prosimy o zaopatrzenie się w dobrej jakości karmę dla kotów, transporter, drapak, żwirek, kuwetę i ewentualnie zabawki. Wyprawka jest kociakowi potrzebna od pierwszych chwil w nowym domu.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania:

Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy.

www.schroniskopsiepole.

Globusik został przywieziony dnia 17.09.2022 r. z gminy Słomniki.

Szukamy właściciela lub nowego domu. Telefon kontaktowy: 793993779

*POWYŻSZY OPIS ZOSTAŁ STWORZONY NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZWIERZĘCIA W SCHRONISKU. NALEŻY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE PO ADOPCJI ZACHOWANIE KOTKA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.