ESPO

Espo dostojny owczarek

Duży, postawny samiec w typie owczarka niemieckiego, w wieku ok. 5-6 lat, o wadze ok. 40 kg.

Espo przebywa w naszym schronisku od października 2021 r. Przyznajemy uczciwie, że nie jest „łatwym przypadkiem”. Długi czas po przybyciu do schroniska, na widok człowieka reagował szczerzeniem zębów i skakaniem na kraty boksu, kiedy ktoś podszedł za blisko. Mijały tygodnie, później miesiące i zachowanie Espo poprawiło się. Obecnie mieszka sam w dość dużym boksie i nie reaguje już tak nerwowo na widok opiekunów. Przeważnie biega energicznie po swoim boksie, sprawdzając, co dzieje się naokoło i obserwując odwiedzających.

Na razie nie jesteśmy w stanie wyprowadzić go na spacer. Miesiące pobytu w schronisku przyniosły zmianę w zachowaniu Espo, jednak minie jeszcze wiele miesięcy, zanim pies zaufa nam na tyle, aby jeszcze bardziej zmienić swoje zachowanie.

Podejrzewamy, że Espo nie miał łatwego życia. Jesteśmy praktycznie pewni, że mieszkał w małym kojcu lub na łańcuchu. Ma ogromne braki socjalizacyjne. Nie zna człowieka z dobrej strony, nie zna spacerów, głaskania, nie zależy mu na relacji z człowiekiem, gdyż nigdy jej nie miał i ludzie nie kojarzą mu się zbyt dobrze. Potrzeba czasu, aby to zmienić.
Jednak w schroniskowych warunkach taka praca jest mozolna i trudna. 1 krok w przód i 2 w tył. Mimo to, nie poddajemy się.

Jakiego domu szukamy dla Espo? Domu z ogrodem, bez małych dzieci i innych zwierząt.  Szukamy osoby, która ma wiedzę o psach, doświadczenie w pracy z nimi. Osoby, która gotowa będzie pracować z Espo, niewykluczone, że pod okiem trenera lub behawiorysty. Espo nie nadaje się do mieszkania w bloku, ani na „kanapowego leniucha”. Dobrze byłoby, gdyby na początek miał kojec dużym wybiegiem, gdzie miałby swoją przestrzeń. Na pewno będzie musiał mieć czas, aby zaufać nowemu opiekunowi.

Każdy pies zasługuje na szansę. Wierzymy w to, że Espo również swoją dostanie.

Profilaktyka:

Po przybyciu do naszego schroniska wszystkie pieski otrzymują komplet szczepień, zostają odrobaczone i zabezpieczone przeciwko pasożytom zewnętrznym. Każdy zwierzak zostaje zaczipowany.

Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 9:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Na SMS-y nie odpowiadamy. Tel. 793-993-779

Schronisko Psie Pole

Espo został przywieziony dnia 27.10.2021 r. z miejscowości Wierzbica, gmina Radziemice.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.