CZIKA

Czika pojechała do nowego domu

Ile lat ma Czika? Dokładnie nie wiemy. Gdy trafiła do naszego schroniska została określona jako dama “10+”. Ale wiadomo lata lecą.. Jeśli lekarz wtedy się nie pomylił,  ma teraz około 13 lat. Może mniej, a może WIĘCEJ.

Jedno jest pewne- pies ma tyle lat na ile się czuje!!! A Czika czuje jakby miała dwa.. no może trzy latka 🙂

To nic, że większość dnia już przesypia.. To nic, że spacer w upale szybko kończy się drzemką w cieniu, nic że łapki coraz częściej bolą. I jakoś tak chętniej w cieple by się siedziało… To NIC!!!

Bo przecież Czika, jak dawniej widząc smycz pierwsza biegnie do bramki kojca gotowa na spacer!! Radośnie wita opiekunów i znanych sobie wolontariuszy żądna kolejnej spacerowej przygody. Wszak w naszej Czikusi płynie iście terrierska krew! Węszyć, tropić, biegać- to właśnie jej powołanie!

I mogłaby tak na okrągło.. no, byle nie dłużej niż 15 min… Bo niestety, choć Czika nie wie, my wiemy.. Starość dopada każdego. Nawet naszą młodą duchem podopieczną. I nie oszukujmy się – każda kolejna zima spędzona w schroniskowym kojcu odciska swoje piętno.

Dlatego szukamy dla naszej ulubienicy ciepłego kąta na ostatnie lata.

Czika trafiła do schroniska wskutek interwencji przeprowadzonej przez gminę, przy udziale policji. Przez prawie 3 lata jako “dowód w sprawie” suczka czekała w schronisku na decyzją sądu.

Decyzję o uznaniu jej za PSA BEZDOMNEGO, który nareszcie może tego domu szukać. Wiec teraz szukamy wszyscy- najcudowniejszego pod słońcem domu dla tej cudownej staruszki.

Czika kocha wszystkich i mamy wrażenie, że każdy kto ją pozna również się zakochuje. Czy to człowiek, czy pies czy nawet kot. Czika dogada się z każdym <3

 

Profilaktyka:

Sunia otrzymała komplet szczepień, jest ogólnie zdrowa. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i z racji wieku nie będzie sterylizowana, chyba że pojawią się ku temu medyczne wskazania. W najbliższych dniach suczka zostanie poddana zabiegowi sanacji jamy ustnej z racji kiepskiego stanu uzębienia.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 9:00-17:00.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania:

Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy.

www.schroniskopsiepole.

 

Czika w wyniku interwencji trafiła do schroniska dnia 27.11.2019 z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, z dniem 8.09.2022 została uznana jako zwierze bezdomne.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Adopcje – 793993779

 

*POWYŻSZY OPIS ZOSTAŁ STWORZONY NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZWIERZĘCIA W SCHRONISKU. NALEŻY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE PO ADOPCJI ZACHOWANIE PSA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.