Boszka

Kotka Boszka została poddane eutanazji

Niestety mimo wykonanego zabiegu i intensywnego leczenia, obrażenia kotki okazały się zbyt poważne, aby można było ją uratować.

Boszka, to raczej starsza kicia (wstępnie określiliśmy jej wiek na ok. 10 lat), o buro-szarym umaszczeniu, mimo swojego ciężkiego stanu jest bardzo miła.

Kotka trafiła do nas po wypadku komunikacyjnym, najpoważniejszy jej uraz, czyli oczko zostało zoperowane. Oprócz tego ma również złamaną żuchwę.

Rokowania póki co są ostrożne, bardzo niepewne, ale kicia jest pod troskliwą opieką.

Profilaktyka:

Kotka, w momencie kiedy pozwoli na to jej stan zdrowia, otrzyma komplet szczepień. Kotki zabezpieczamy przeciwko pasożytom zewnętrznym oraz wewnętrznym. Jest zaczipowana. Zabieg sterylizacji zostanie przeprowadzany po kwalifikacji lekarza weterynarii.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 9:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Na SMS-y nie odpowiadamy. Tel. 793-993-779

Schronisko Psie Pole

Kotka została przywieziona 26.04.2022r. z gminy Słomniki.

Bardzo prosimy by przed adopcją kotka zaopatrzyć się w kuwetę, żwirek, dobrej jakości karmę, drapak, zabawki oraz transporter. Są one niezbędne od 1 dnia kotka w nowym domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.