KOTKA ORBITKA

Prześliczna kolorowa niezwykła kotka

Przedstawiamy Kotkę Orbitką- prześliczną trójkolorową kotkę, która trafiła pod naszą opiekę.

Kicia ma zaburzenia neurologiczne objawiające się niezbornością ruchów i zaburzeniami równowagi, ale jest kochana, wspaniała i super miła.

Orbitka miała wykonane badania przecie FIP/FeLV – oba testy są negatywne. Wykonywaliśmy kolejne badania.

Obecnie czekamy na wynik ostatnich, ale wstępną diagnozą jest hipoplazja móżdżku spowodowana prawdopodobnie tym, że mama Orbitki, w trakcie ciąży, była zarażona panleukopenią.

Kotka jest pod opieką lekarzy weterynarii i jej stan ogólny jest dobry. Poza zaburzeniami równowagi nie wykazuje żadnych innych objawów chorobowych.

Orbitka doskonale dogaduje się z innymi kotkami i z psami, lubi wszystkich. Może i chętnie pielęgnuje swoją okrywę, jest czyściutka, załatwia się w kuwecie.

Kicia potrafi wchodzić na łóżko, krzesełko, a nawet na parapet. Nie ma z tym problemów.

Orbitka chwieje się w momencie skupienia – podchodząc do miski czy przyglądając się czemuś, a także podczas dużego rozbawienia.

Gdy śpi, myje się, przytula nie ma problemów z równowagą i zachowuje się jak każdy zdrowy kotek.

Kicia jest w wieku około 5 miesięcy, obecnie waży około 2 kg, jest w dobrej kondycji.

Szukamy domu dla tej wyjątkowej ślicznotki.

Profilaktyka:

Kotka otrzyma komplet szczepień, jest w trakcie leczenia. Została odrobaczona i odpchlona. Jest zaczipowana i po osiągnięciu dojrzałości zostanie wysterylizowana.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Kotka Orbitka została przywieziona dnia 10.04.2020 r. z miejscowości Niepołomice, gmina Niepołomice.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.