KOTEK SANTANA

Malutki biały kotek po wypadku

Santana to niewielki, około 3-4-letni, malutki (< 2 kg), spokojny kotek o bardzo łagodnym usposobieniu.

Kotek trafił do nas prawdopodobnie po wypadku. Jego stan był bardzo ciężki, ale obecnie jest stabilny.

Santana miał połamaną obręcz miedniczną, część z niej była zmiażdżona. Obecnie kotek jest w znacznie lepszej formie, ale być może konieczna będzie w przyszłości rekonstrukcja/stabilizacja miednicy.

Kotek miał uraz neurologiczny głowy, a także urazy w obrębie jamy brzusznej. W tym zakresie kotek jest ustabilizowany.

Kotek przeszedł kilka zabiegów mających na celu przywrócenie jego sprawności, okazało się jednak, że część jego schorzeń ma podstawy w genetyce i są to zmiany trwałe.

Na obecną chwilę Santana czuje się dobrze, ale nigdy nie wróci do pełnej sprawności.

Podczas wypadku, któremu uległ Santek powstała delikatna cieśń w końcowym odcinku kręgosłupa i ona spowodowała uszkodzenie nerwów sromowych.

Miewa problemy z wypróżnianiem się, wymaga podawania karmy z dużą ilością włókna oraz podawania preparatów ułatwiających wypróżnianie się (laktuloza, parafina).

Ze względu na uszkodzenia/niedorozwój nerwu sromowego może u niego dochodzić do zalegania moczu, maluch może w przyszłości doraźnie wymagać cewnikowania.

Kotek jest pod opieką lekarzy weterynarii. Rokowania ostrożne, ale na obecną chwilę kociak czuje się dobrze.

Czasem wymaga pomocy przy zmianie pozycji ciała, ale jest bardzo dzielny.

Santana uwielbia inne koty, a także psiaki. Może się z nimi nieustannie bawić.

Pomimo wielkiego bólu, który towarzyszył jego rekonwalescencji zawsze był i jest obecnie wielkim mruczkiem, który nieustannie domaga się przytulania.

Dla maluszka szukamy WYŁĄCZNIE domu niewychodzącego. Maluszek przebywa w domu tymczasowym w Krakowie.

Profilaktyka:

Kociak otrzyma komplet szczepień stosownych do wieku, jest odrobaczony, odpchlony, zaczipowany. Został wykastrowany. Kotek miał wykonany test FIV/FeLV Oba wyniki są ujemne.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo zwierzaka, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość.

Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel kont: 793993779. Smsów nie otrzymujemy. www.schroniskopsiepole.pl

Przed adopcją kotka prosimy o zaopatrzenie się w dobrej jakości karmę dla kotów, drapak, żwirek, kuwetę i ewentualnie zabawki. Wyprawka jest kociakowi potrzebna od pierwszych chwil w nowym domu.

Santana został przywieziony dnia 22.02.2019 r. z gminy Kłaj.

Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.