AMADEUSZ

Znaleziony bardzo zaniedbany collie

Przedstawiamy Amadeusza – niesamowicie zaniedbanego pieska w typie owczarka szkockiego collie, który wczoraj trafił pod naszą opiekę.

Amadeusz to psiak starszy; może mieć około 7-9 lat, ale może mieć też nieco mniej. Ze względu na zły stan zdrowia wygląda na staruszka.

Chodzi zginając grzbiet, ma ogromną niedowagę. W chwili przywiezienia Amadeusz ważył 17 kg. Jego prawidłowa masa ciała to kilkanaście kilogramów więcej.

Patrząc na Amadeusza możemy jedynie przypuszczać jak wyglądały ostatnie tygodnie (być może miesiące lub lata), jego życia.

Psiak jest wyliniały, ma ogromne ubytki włosa, najprawdopodobniej nic nie widzi.

Osoba, która go znalazła i zabezpieczyła znalazła go w miejscu w którym mógł nie przeżyć kolejnej nocy.

Przebiegł przed maską samochodu, zdezorientowany przebiegał z jednej strony drogi na drugą, na szczęście udało się go pochwycić.

Zabezpieczony zachowywał się jak kompletnie rozbity piesek. Nie mógł znaleźć sobie miejsca, potrzebował wsparcia i opieki człowieka.

Głaskany, przytulony uspakaja się, przytula się do ludzi, delektuje się każdą chwilą spędzoną u boku człowieka.

Pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, jest czyściutkim psem. Czynności fizjologiczne załatwia na spacerach.

Amadeusz to piesek bardzo miły, przyjazny i kochany. Zjada każdą ilość pokarmu choć ze względu na stan zdrowia będzie pomału na nowo rozkarmiany.

Psiak jest pod opieką lekarza weterynarii. Będziemy informować o dalszym leczeniu.

Na obecną chwilę Amadeusz nie widzi, ale być może stan ten jest przejściowy i spowodowany był złymi warunkami bytowymi.

Profilaktyka:

Piesek otrzyma komplet szczepień. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i po odzyskaniu właściwej formy zostanie wykastrowany.

Bardzo prosimy o troskliwy dom dla Amadeusza.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa. Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl

Amadeusz został przywieziony dnia 07.01.2019 r. z Miejscowości Ga,j gmina Mogilany.

Szukamy nowego domu. Telefon kontaktowy: Iwona – 793993779

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.